LOTTO Ekstraklasa – Podział punktów w Gdyni

0

Arka Gdynia po świetnym występie w eliminacjach do Ligi Europy musiała wrócić do rzeczywistości i w niedzielne południe przystąpiła do meczu trzeciej kolejki LOTTO Ekstraklasy. Drużyna z Trójmiasta zremisowała z Wisłą Płock i wciąż pozostaje niepokonana w tym sezonie.

W Gdynii nastroje przed starciem z Wisłą Płock były bardzo optymistyczne, a wszystko ze względu na czwartkowy mecz w eliminacjach do Ligi Europy, w którym Arka Gdynia pokonała faworyzowane FC Middtjyland 3:2.

Wisła Płock już od samego początku wyglądała lepiej – podopieczni Jerzego Brzęczka rozpoczęli bardzo ofensywnie i przyniosło to oczekiwane efekty. Arkadiusz Reca w szóstej minucie dalekim wyrzutem z autu wypatrzył będącego w polu karnym Damiana Byrtka, który strzałem z głowy uderzył piłkę za kołnierz Pavelsa Steinborsa.

Gdynianie pierwszą dobrą szansę wypracowali sobie w 20. minucie, kiedy to Ruben Jurado za mocno podał do będącego w polu karnym Grzegorza Piesio. Następnie Hiszpan walczył o piłkę, lecz sfaulował rywala i otrzymał żółtą kartkę. Trzy minuty z 19 metrów z rzutu wolnego próbował Michał Nalepa, ale piłka minęła bramkę Seweryna Kiełpina.

Arka w końcówce przeważała i udało się jej doprowadzić do wyrównania. Kiełpin wyszedł z bramki i sfaulował przejmującego piłkę Jurado. Do karnego podszedł Marcin Warcholak, który pewnie trafił do siatki. Sędzia kilkanaście sekund później zakończył pierwszą połowę.

Po przerwie stroną przeważającą była Arka Gdynia, która zdecydowanie dłużej utrzymywała się przy piłce, jednak brakowało klarownych sytuacji. Wisła Płock miała ogromne problemy, aby wejść z futbolówką na połowę rywali, nie mówiąc o wypracowaniu sobie jakichkolwiek okazji na gola. Zmieniło się to w 78. minucie, kiedy Giorgi Merebaszwili zagrał w pole karne Steinborsa, ale żaden z “Nafciarzy” nie dopadł do piłki.

Gdynianie, podobnie jak w pierwszej połowie, w końcówce przystąpili do ofensywy, ale nie zdołali przechytrzyć obrony oponentów z Płocka i mecz zakończył się podziałem punktów.

Arka Gdynia – Wisła Płock 1-1 (1:1)

0:1 – Damian Byrtek 6′

1:1 – Marcin Warcholak (karny) 45′

Poprzedni artykułTowarzyskie El Clasico dla Barcelony
Następny artykułLotto Ekstraklasa – Sheridan bohaterem, wszedł z ławki i dał wygraną Jagiellonii