LOTTO Ekstraklasa – Ligowy klasyk dla Bruk-Betu i Basta!

0
Roman Gergel

Na takie mecze czekają kibice na całym świecie. Bruk-Bet Termalica Nieciecza podejmował Sandecję Nowy Sącz w starciu, które wielu ekspertów zdążyło już określić nowym ligowym klasykiem.

Co było zdecydowanie najpiękniejszą rzeczą związaną z tym spotkaniem? Nikt nie może mieć wątpliwości, że prawidłową odpowiedzią na to pytanie jest – jego otoczka. Dziennikarze i ludzie związany z serwisem Weszło, a także stacją radiową o tej samej nazwie wykonali kawał świetnej roboty, by przybliżyć fanom piłkarską ucztę, którą sami nazwali Copa Del Gmina Żabno. Zanim arbiter Szymon Marciniak tego dnia po raz pierwszy użył gwizdka, piłkarscy fanatycy z całego świata mogli sprawdzić, o której godzinie zacznie się klasyk w ich miejscu zamieszkania.

Podekscytowania wielkim meczem nie ukrywał także Russell Crowe, który bardzo liczył na to, że zobaczy w akcji Rafała Grzelaka. Znany aktor mógł być usatysfakcjonowany, bowiem gladiator z Niecieczy wyszedł na murawę w pierwszym składzie.

Co działo się w tym spotkaniu? Piłkarze obu stron zdecydowanie nie zawiedli i w pierwszej części gry oddali łącznie aż dwa celne strzały. O pierwszym z nich trudno cokolwiek napisać, ale już próba Martina Mikovicia wyglądała naprawdę obiecująco. Samuel Stefanik kapitalnie przedłużył rzut wolny, a Słowak pięknie złożył się do woleja i huknął z całej siły. To, że trafił wprost w Michała Gliwę jest sprawą drugorzędną – nam się podobało!

W drugiej połowie działo się mniej więcej tyle samo, więc kibice zgromadzeni na stadionie w liczbie około tysiąca nie mieli prawa narzekać. Było nawet lepiej, bowiem doczekaliśmy się na bramkę, zresztą nie byle jaką! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzał głową oddał Roman Gergel, piłka odbiła się od pleców Adama Basty i tym samym fantastyczny swojak zadecydował o tym, że w gminie Żabno do następnego meczu z podniesioną głową będą mogli chodzić kibice Bruk-Betu Termaliki Nieciecza!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)

1:0 Roman Gergel 80′


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułDariusz Wdowczyk zostanie trenerem Lechii Gdańsk?
Następny artykuł#AleTypiara – Manchester United vs Chelsea