LOTTO Ekstraklasa – Jakub Świerczok zatrzymał Górnik Zabrze

0
Jakub Świerczok

W niedzielnym hicie LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin nie było gościnne dla graczy Górnika Zabrze i wygrało z liderem tabeli 3:2. Bohaterem spotkania został autor dwóch bramek, Jakub Świerczok.

Wielu kibiców najlepszej ligi świata ostrzyło sobie zęby na pojedynek Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze. Trzeba przyznać, że piłkarze nie zawiedli fanów i od pierwszej minuty spotkania byliśmy świadkami szybkiej gry i wielu emocji. Chwilę po rozpoczęciu gry fatalny błąd popełnił Mateusz Wieteska, ale Jakub Świerczok w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali nie zdołał trafić do bramki.

Pięć minut później znacznie lepszą skutecznością popisał się Bartłomiej Pawłowski. Były gracz Lechii Gdańsk przeprowadził kapitalną dwójkową akcję z Filipem Jagiełło i ostatecznie skierował futbolówkę do siatki.

Goście od razu zabrali się za odrabianie strat, a cel udało im się osiągnąć w 26 minucie gry. Rafał Kurzawa świetnie dośrodkował z rzutu rożnego, Łukasz Wolsztyński przedłużył to zagranie, a do wyrównania doprowadził rosły Michał Koj.

Jeżeli ktoś myśli, że emocje w pierwszej połowie się skończyły, jest w dużym błędzie. W 42 minucie spotkania Sasa Balic popisał się dokładnym dośrodkowaniem, a Jakub Świerczok na dwa razy zdołał pokonał dobrze dysponowanego tego dnia Tomasza Loskę.

Tuż przed przerwą do bramki trafił jeszcze Szymon Matuszek, ale konsultacja z użyciem systemu VAR wykazała, że piłkarz Górnika w momencie oddawania strzału znajdował się na pozycji spalonej.

Początek drugiej połowy przebiegał pod dyktando gości, a znów na pierwszy plan wysunęła się postać Szymon Matuszka. Piłkarz Górnika spróbował strzału z dalszej odległości, piłka przez rykoszet zupełnie zmieniła tor lotu, a świetną interwencją popisał się Martin Polacek.

W następnych minutach piłkarze z Zabrze szukali okazji na wyrównanie poprzez grę atakiem pozycyjnym, natomiast Zagłębie grało dobrze w destrukcji i czekało na szanse na szybkie kontrataki. W 74 jeden z nich przyniósł upragnioną bramkę dla gospodarzy. Jakub Świerczok przy biernej postawie defensorów gości zdecydował się na strzał z dystansu i w świetny sposób pokonał Tomasza Loskę

Mimo dwubramkowej przewagi rywali Górnik nie poddawał się i w końcówce spotkania szukał bramki kontaktowej. Najpierw do bramki trafił Michał Koj, ale znów przeciwko gościom był system VAR. Chwilę później dobrym uderzeniem głową popisał się Mateusz Wieteska i tym razem o sprawdzaniu poprawności bramki nie mogło być mowy. Na więcej zabrakło jednak czasu i zespół z Zabrza przegrywa z Zagłębiem, a tym samym traci pozycję lidera LOTTO Ekstraklasy.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 3:2 (2:1)

1:0 Bartłomiej Pawłowski 7′

1:1 Michał Koj 26′

2:1 Jakub Świerczok 42′

3:1 Jakub Świerczok 74′

3:2 Mateusz Wieteska 91′