Lorenzo Pellegrini wraca do Romy

0
lorenzo-pellegrini

Lorenzo Pellegrini został dziś oficjalnie przedstawiony jako gracz AS Roma. 21-letni pomocnik podpisał z ekipą “Giallorossich” 5-letni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku.

Pierwotnie mówiło się, że AS Roma będzie musiała wydać około 30 milionów euro. Od czego ma się jednak w klubie kogoś takiego jak Monchi. Ostatecznie stanęło na 10 milionach. Szacuje się, że zawodnik zarobi rocznie około dwóch milionów euro plus premie meczowe.

Reprezentant Włoch wraca do klubu, z którym związany był od dziecka. We wrześniu 2006 roku został zawodnikiem Romy. Tam przeszedł wszystkie szczeble młodzieżowe, by 22 marca 2015 roku zadebiutować w seniorskim zespole “Giallorossich”. Było to w wyjazdowym meczu z Ceseną.

Przez ostatnie dwa sezony Lorenzo Pellegrino nosił koszulkę Sassuolo. Łącznie zaliczył tam 54 występy, a drugi jego sezon był wyśmienity – 28 spotkań, 6 goli i 7 asyst. W zespole “Neroverdich” zbierał również pierwsze szlify w europejskich pucharach, grając w Lidze Europy. Wszystko to zaowocowało debiutem w seniorskiej reprezentacji Włoch. Miał on miejsce 31 maja bieżącego roku, a rywalem Italii była ekipa San Marino. Pellegrini zagrał całą drugą połowę tego spotkania.

Powrót do domu

Sam zawodnik nie ukrywa swojego szczęścia z powodu przejścia do Romy:

– Zawsze marzyłem o tym dniu. Dwa lata w Sassuolo były podporządkowane tylko jednemu, by wrócić tu do Rzymu. Jestem wdzięczny dyrektorowi Monchiemu i wszystkim, którzy związani są z Romą. To olbrzymie wyróżnianie i szansa dla mnie. Teraz jednak muszę odłożyć uczucia na bok i skupić się na tym, by dać z siebie jak najwięcej, nosząc koszulkę Romy – powiedział wyraźnie podekscytowany Lorenzo Pellegrini.

Zawodnik wrócił właśnie z mistrzostw Europy U-21, rozgrywanych w Polsce. Był tam jeśli nie najlepszym, to jednym z najlepszych piłkarzy swojej reprezentacji. W pamięci kibiców śledzących turniej w naszym kraju zapisał się fantastycznym trafieniem z Duńczykami.

– Uwielbiam swoją pozycję na boisku. Bycie pomocnikiem to jest to, co daje mi dużo radości. Kreowanie gry, mnóstwo kontaktów z piłką. Oczywiście mam też wiele rzeczy do poprawy w mojej grze, ale mam zamiar ciężko pracować nad swoimi mankamentami. Choć przyznam, że nawet jak będę miał trzydzieści lat na karku, to nigdy do końca nie będę zadowolony z tego, jak się prezentuję. Mam jednak wokół siebie wielu wspaniałych piłkarzy i mam zamiar zaczerpnąć od nich wszystko co najlepsze – zakończył Pellegrini.

Trzeba przyznać, że Roma w świetny sposób zaprezentowała Pellegriniego kibicom:

Poprzedni artykułBarcelona wykupiła Gerarda Deulofeu!
Następny artykułME U-21 – Niemcy najlepsze zostawili na koniec! Hiszpania bezradna w finale