ŁKS Łódź nie dostanie pieniędzy za transfer Paulinho

0

Pojawiła się oficjalna informacja mówiąca o tym, że ŁKS Łódź nie otrzyma pieniędzy za transfer występującego kilka lat temu w tym zespole Paulinho. Brazylijczyk został nowym zawodnikiem FC Barcelona.

Natychmiast po tym, jak w mediach zaczęto spekulować na temat transferu Paulinho do Barcelony, pojawiły się informację, jakoby ŁKS Łódź, czyli klub, w którym reprezentant Brazylii występował w latach 2007-2008 miał otrzymać około 150 tysięcy euro (według przepisów jest to 0,5 proc. całego transferu).

Paulinho oficjalnie został zaprezentowany jako nowy zawodnik FC Barcelony i rozwiano także wszelkie wątpliwości na temat potencjalnego zastrzyku gotówki dla ŁKS-u Łódź. Poinformował o tym Łukasz Wachowski z departamentu rozgrywek PZPN. Powodem jest fakt, iż klub funkcjonujący w obecnych strukturach, jest zupełnie innym tworem niż stary podmiot:

– Pieniądze idą na fundusz związany ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Mamy sporo programów z tym związanych, rożne rozgrywki, Centralna Liga Juniorów, Pro Junior System. Takich przypadków jest kilka. Podobnie było z transferami Łukasza Teodorczyka czy Adriana Mierzejewskiego, a więc zawodników grających w przeszłości dla Polonii. Nowa Polonia jest innym podmiotem niż była za Józefa Wojciechowskiego, czyli podobnie jak w przypadku ŁKS.

Przypomnijmy, że Paulinho w ostatnim czasie występował w Chinach. 29-latek przeszedł z Guangzhou Evergrande do FC Barcelona za 40 milionów euro. Co ciekawe zawodnik testy medyczne przejdzie dopiero w czwartek.

Poprzedni artykułDennis Bergkamp strzelił najpiękniejszego gola Premier League
Następny artykułLegia Warszawa rozwiązała kontrakt ze Steevenem Langilem