Ligue 1 – Wpadki faworytów, błysk geniuszu Neymara

0
ligue 1

PSG tylko dzięki chwili natchnienia Neymara zdobyło trzy punkty w meczu z Troyes, ale drużyny za ich plecami musiały przełknąć gorzką pigułkę. Porażki Lyonu i Monaco wykorzystała Marsylia, która dzięki pewnemu zwycięstwu awansowała na drugie miejsce w tabeli Ligue 1.

Lyon – Lille

Lyon w lidze gra ostatnio w kratkę. Pokonał w niedzielę Nice 5:0, ale tydzień wcześniej zremisował bezbramkowo z Montpellier. A w jeszcze poprzedniej kolejce wygrał ponownie 5:0, tym razem z Saint-Etienne. Według tego wzoru czekały dzisiaj piłkarzy Bruno Genesio ciężkie chwile. I tak się właśnie stało.

W 21. minucie Thiago Mendes dał prowadzenie gościom po podaniu Kevina Malcuita. Ten sam piłkarz asystował również przy drugim golu, którego zdobył w 40. minucie Ezequiel Ponce. Było to trafienie na 1:2, bo cztery minuty wcześniej bramkę dla gospodarzy zdobył Mariano Diaz.

Wynik do końca meczu już się nie zmienił, chociaż w 56. minucie Lyon miał rzut karny. Pomylił się jednak Nabil Fekir i druga drużyna w tabeli musiała na własnym stadionie uznać wyższość drużyny… przedostatniej.

Nantes – Monaco

Monaco po raz kolejny potwierdziło, że odczuwa mały spadek formy. Po remisie z Amiens, wysokiej porażce w Lidze Mistrzów z RB Lipsk oraz porażce z PSG w Ligue 1, teraz drużynie Kamila Glika przyszło się zmierzyć z zespołem depczącym im po piętach w tabeli.

Nantes na własnym stadionie pokazało, że może włączyć się do walki o wyższą niż piąta lokatę. W całym spotkaniu gospodarze stworzyli sobie większą liczbę okazji bramkowych i to oni byli bliżej strzelenia zwycięskiego gola. W końcu sztuka ta udała się w doliczonym już czasie gry. Diego Carlos strzelał z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru, a jeden z piłkarzy Monaco starał się ją wybić. Zrobił to jednak zdecydowanie za krótko i piłka trafiła do Limy, który precyzyjnym strzałem zza pola karnego dał cenne trzy punkty swojej drużynie.

PSG – Troyes

Po wpadce dwóch poważnych rywali w walce o mistrzostwo Francji, PSG musiało potwierdzić swoje aspiracje i wygrać z Troyes. Okazało się jednak, że kolejka w środku tygodnia również dla Paryżan była nie lada wyzwaniem.

Co prawda piłkarze Unaia Emery'ego mieli nie lada przewagę, ale za żadne skarby piłka nie chciała wlecieć do bramki pilnowanej przez Mamadou Samassę. Do tego stopnia im nie szło, że gdy w 41. minucie Edinson Cavani wykonywał rzut karny za faul na własnej osobie, bramkarz obronił jego strzał.

Kibice na Parc des Princes coraz bardziej bali się, że ich drużyna straci punkty jak reszta czołówki, ale wtedy błysk geniuszu pokazał Neymar. Brazylijczyk w 73. minucie przejął bezpańską piłkę, pociągnął kawałek w kierunku bramki i sprzed pola karnego potężnie uderzył w długi róg bramki dając prowadzenie gospodarzom.

W ostatniej minucie meczu Neymar pomógł jeszcze zrehabilitować się Cavaniemu. Po długim podaniu Brazylijczyk wpadł w pole karne i wyłożył piłkę koledze. Urugwajczyk przyjął piłkę, po czym mocno strzelił nad interweniującym golkiperem. Bramkarz zahaczył jeszcze piłkę, ale było to za mało, żeby nie pozwolić jej wpaść do siatki.

Metz – Marsylia 0:3 (0:2)
(Thauvin 18′, Luiz Gustavo 36′, Ocampos 71′)

Nantes – Monaco 1:0 (0:0)
(Lima 90'+1)

Toulouse – Nice 1:2 (1:0)
(Delort 3′ – Balotelli 80′ karny, Srarfi 90'+1)

PSG – Troyes 2:0 (0:0)
(Naymar 73′, Cavani 90′)

2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
Poprzedni artykułFortuna kończy swoją jesienną ofensywę produktową. Poznaj Mecz+ i Super+Hit
Następny artykułPremier League – Wayne Rooney show, City wygrało rzutem na taśmę