Ligue 1 – Szalony hit kolejki, Monaco dokonało cudu!

0
ligue 1 monaco

Hit 24. kolejki Ligue 1 nie zawiódł. Trzecia i czwarta drużyna stworzyły bardzo dobre widowisko, w którym przede wszystkim nie zabrakło goli, emocji i zwrotów akcji. Monaco przegrywało już 0:2, ale doprowadziło do remisu, a potem grając 45 minut w dziesiątkę zdołało rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść!

Już w pierwszej minucie Kamil Glik mógł dostać żółtą kartkę za faul taktyczny na Memphisie Depay'u, ale na szczęście arbiter okazał się dla niego łaskawy. Od początku spotkania obie drużyny toczyły dosyć otwartą grę, a pierwszy gol padł już w 12. minucie. Mariano Diaz uderzył z dystansu, piłka odbiła się od nogi Youriego Tielemansa i przy samym słupku wpadła do bramki Danijela Subasicia.

Co gorsze, bramkarz Monaco zderzył się ze słupkiem i nie mógł kontynuować gry. Zmienił go Seydou Sy.

Nie minęło dużo czasu, a nowy bramkarz też musiał wyciągać piłkę z bramki. Ferland Mendy dośrodkował z lewego skrzydła, a Bertrand Traore uprzedził obrońcę i bramkarza i podwyższył prowadzenie Lyonu.

Monaco nie zamierzało się jednak poddawać. Keita Balde po raz pierwszy pokazał się kibicom na Stade Louis II. Samotnie przedarł się przez obronę rywali i strzelił w długi róg bramki. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Kilka minut później Glik faulowany był w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Radamel Falcao na raty, ale dał wyrównanie Monaco.

W 40. minucie za odkopnięcie piłki Balde dostał żółtą kartkę. Pięć minut później strzelec pierwszego gola dla Monaco wyleciał z boiska! Balde ostro sfaulował Mendy'ego i zakończył swój udział w tym meczu.

W drugiej połowie goście mieli druzgocącą przewagę w posiadaniu piłki, ale to gospodarze częściej zagrażali bramce rywali. Ich siła ognia nieco jednak osłabła, gdy w 55. minucie kontuzji doznał Falcao. Zastąpił go Stevan Jovetić.

Lyon nie potrafił zamienić swojej przewagi na gola, a Monaco wyprowadzało coraz groźniejsze kontry. Bardzo aktywny był Rony Lopes, który tworzył okazje kolegom i sam groźnie strzelał. I to właśnie on w 88. minucie po podaniu Joveticia dał prowadzenie gospodarzom!

Monaco bardzo miało w tym meczu pod górkę – 0:2, kontuzja bramkarza, czerwona kartka, kontuzja Falcao – ale mimo wszystko wygrało 3:2 i ma teraz dwa punkty przewagi nad Lyonem.

Niedzielne mecze Ligue 1:

Rennes – Guingamp 0:1 (0:0)
(N'Gbakoto 90'+1)

Caen – Nantes 3:2 (1:1)
(Santini 35′ karny, Da Silva 52′, 80′ – Bammou 31′, 57′)

Monaco – Lyon 3:2 (2:2)
(Keita 31′, Falcao 36′, Rony Lopes 88′ – Diaz 12′, Traore 28′)

Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułSerie A – wielka kanonada Juventusu, dwa gole bezpośrednio z rzutu rożnego w Bolonii
Następny artykułPrimera Division – remis w meczu na wodzie, wygrana Atletico w hicie