Ligue 1 – PSG wygrywa bez Neymara, męczarnie Monaco

0
ligue 1

Siedemnasta kolejka Ligue 1 to zwycięstwo PSG bez zawieszonego za kartki Neymara, a także wygrana Monaco, chociaż zespół Kamila Glika przegrywał już 0:2 z zespołem z dołu tabeli.

PSG po pierwszej porażce w sezonie w zeszłej kolejce tym razem było podwójnie zmotywowane wychodząc na murawę na Parc des Princes. Siedemnaste w tabeli Ligue 1 Lille miało być dobrą drużyną, by szybko się odbudować… ale trochę strachu i tak zdążyło Paryżanom napędzić.

Wynik w 28. minucie otworzył Angel Di Maria. Kylian Mbappe dokładnie dośrodkował, a Argentyńczyk głową wpakował piłkę do siatki. Do przerwy wynik się nie zmienił, a goście nie zdążyli oddać żadnego celnego strzału.

Druga połowa zaczęła się dobrze dla PSG. W 49. minucie gospodarze przejęli piłkę na połowie rywala i kilkoma szybkimi podaniami stworzyli dobrą okazję dla Javiera Pastore, który nie zmarnował sytuacji.

PSG przeważało, ale nie potrafiło strzelić kolejnej bramki. Nieco brakowało na boisku Neymara, który pauzował za żółte kartki. W 86. minucie jeden z nielicznych ataków Lille przyniósł gola. Jego strzelcem był Anwar El-Ghazi, a goście dzięki temu trafieniu rzucili się do ataku, by spróbować urwać punkt PSG.

W trzeciej doliczonej minucie meczu w pole karne gospodarzy przy stałym fragmencie gry powędrował bramkarz Lille, Mike Maignan. Piłkę przejęli jednak Paryżanie. Jeszcze na ich połowie trafiła do Mbappe, którego żaden z piłkarzy nie mógł dogonić i młody Francuz ustalił wynik na 3:1 strzelając do pustej bramki.

Fortuna bonus

Monaco z Kamilem Glikiem w składzie, które razem z Lyonem i Marsylią zajmuje drugie miejsce w tabeli, bardzo poważnie męczyło się z dopiero szesnastym Troyes. Na tyle, że do przerwy przegrywało 0:1 po bramce Suk Hyun-Juna z 25. minuty.

Południowokoreański napastnik wpisał się na listę strzelców również w 50. minucie i sensacja wisiała w powietrzu.

Jednak w przerwie Leonardo Jardim zdjął z boiska Rony'ego Lopesa, a na drugą połowę wybiegł Guido Carrillo. Monaco miało 75% posiadania piłki i stworzyło sobie kilkanaście okazji do zdobycia gola. Jednak pierwszy gol padł dopiero w 70. minucie i był… samobójczy. Swojego bramkarza pokonał Mathieu Deplagne. 1:2.

Końcówka meczu należała do gospodarzy i wspomnianego Carrillo. Napastnik z Argentyny strzelił dwie bramki w ciągu czterech minut i dał upragnione zwycięstwo gospodarzom.

Sobotnie mecze Ligue 1:

PSG – Lille 3:1 (1:0)
(Di Maria 28′, Pastore 49′, Mbappe 90'+3 – El-Ghazi 86′)

Angers – Montpellier 1:1 (0:0)
(Ekambi 56′ – Mbenza 51′)

Guingamp – Dijon 4:0 (2:0)
(Briand 37′, Salibur 40′, Coco 59′, Kerbrat 66′)

Metz – Rennes 1:1 (1:0)
(Mollet 41′ – Mubele 87′)

Monaco – Troyes 3:2 (0:1)
(Deplagne 70′ sam., Carrillo 84′, 88′ – Suk Hyun-Jun 25′, 50′)

Toulouse – Caen 2:0 (0:0)
(Da Silva 61′ sam., Gradel 74′ karny)

Poprzedni artykułPeter Bosz zostanie zwolniony!
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – świetny Hamalainen poprowadził Legię do zwycięstwa