Ligue 1 – PSG gromi bez największych gwiazd

0
ligue 1

PSG mimo nieobecności kilku podstawowych zwykle piłkarzy bez problemów pokonało ostatnie w tabeli Ligue 1 Metz. Paryżanie utrzymali więc 14-punktową przewagę nad drugim Monaco, a sytuacja Metz jest już dramatyczna – do miejsca poza strefą spadkową tracą już 9 punktów.

Dzisiejsze spotkanie pierwszego w tabeli Ligue 1 PSG z ostatnim Metz pokazało jaka różnica dzieli obie te drużyny. Zdarza się, że w takim meczu z różnych powodów dochodzi do niespodzianek, ale na nieszczęście dla gości to nie był jeden z tych przypadków.

Od pierwszych minut Paryżanie zaatakowali, czasem zupełnie nie przejmując się obroną. Wynik meczu otworzył Thomas Meunier. Strzał – bardzo aktywnego pod nieobecność Edinsona Cavaniego i NeymaraKyliana Mbappe został zablokowany w polu karnym, ale zdążył dopaść do niej Meunier i dał prowadzenie gospodarzom.

W 11. minucie mogło być 1:1, ale strzał Mathieu Dossevi wylądował na poprzeczce bramki Alphonse Areoli. Metz na początku meczu wyprowadzało groźne ataki, ale dobremu wrażeniu nie towarzyszyły gole.

Skuteczność stała dzisiaj wyraźnie po stronie PSG. W 20. minucie Christopher Nkunku dostał dobrą piłkę w polu karnym od Marco Verattiego i pewnym strzałem podwyższył na 2:0.

Osiem minut później 20-latek ponownie wpisał się na listę strzelców. Dostał piłkę przed polem karnym od Angela Di Marii, pociągnął kilka metrów i z linii pola karnego strzelił poza zasięgiem bramkarza gości.

Przed przerwą na 4:0 zdążył jeszcze podwyższyć Mbappe. Ponownie świetnym, prostopadłym podaniem popisał się Veratti i tym razem Mbappe wykorzystał okazję.

W drugiej połowie tempo meczu i skuteczność nieco siadły. Di Maria i Mbappe spokojnie mogli zaliczyć po hat-tricku, ale do końca meczu nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Di Marię w 70. minucie zastąpił Timothy Weah. Syn George'a Weah, byłem gwiazdy m.in. PSG, ponownie w samej końcówce meczu znalazł się w sytuacji sam na sam, ale znowu nie udało mu się wykorzystać tak dobrej okazji i wciąż musi czekać na swój pierwszy gol w pierwszej drużynie.

Za to nieco wcześniej, bo w 82. minucie, wynik meczu na 5:0 ustalił Thiago Silva. Kapitan PSG wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Giovaniego Lo Celso i głową pokonał bramkarza gości.

Sobotnie mecze Ligue 1:

PSG – Metz 5:0 (4:0)
(Meunier 5′, Nkunku 20′, 28′, Mbappe 45′, Silva 82′)

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułPremier League – Kolejne trafienie Cenka Tosuna, pewne zwycięstwa Leicester i Chelsea
Następny artykułKolejna afera w West Bromwich Albion, Krychowiak nie podał ręki trenerowi