Ligue 1 – Olympique Lyon stracił zwycięstwo w doliczonym czasie gry

0
Nabil Fekir

Wielkie widowisko w Lyonie stworzyli piłkarze miejscowego Olympique i Girondins Bordeaux. Jeszcze w 88. minucie gospodarze prowadzili 3:1, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem. Po raz kolejny nie zawiodło natomiast AS Saint-Etienne, które w tym sezonie nie straciło jeszcze ani jednej bramki.

Gol z połowy boiska, piękna bramka z rzutu wolnego i… roztrwonienie dwubramkowej zaliczki w pięciu ostatnich minutach – prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli dzisiaj fani Olympique Lyon. Już w 10. minucie fenomenalnym uderzeniem popisał się Nabil Fekir. Bramka z pewnością będzie mocno kandydaturą do miana najładniejszego trafienia w całej kolejce.

Olympique już w pierwszej połowie prowadził 2:0, ale sytuację skomplikował Sergi Darder, który już w 36. minucie został ukarany drugą żółtą kartą. Gospodarze dzielnie spisywali się, mimo utraty jednego zawodnika. W 74. minucie idealnie z rzutu wolnego przymierzył Bertrand Traore i wydawało się, że komplet punktów pozostanie w Lyonie. Żyrondyści walczyli jednak do ostatniej minuty i zostało im to wynagrodzone. Już w doliczonym czasie gry bramkę na wagę jednego punktu strzelił Malcom. Dodajmy, że całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Igor Lewczuk.

Debiut Stępińskiego

Błędu Olympique nie popełnili piłkarze FC Nantes. Oni również grali od pierwszej połowy w dziesięciu, ale nie dość, że nie stracili ani jednej bramki, to jeszcze sami zdołali wygrać. W 81. minucie kibice Troyes AC musieli przełknąć gorzką pigułkę po bramce Emiliano Sali. W doliczonym czasie gry strzelec gola został zastąpiony przez Mariusza Stępińskiego. Dla polskiego napastnika był to pierwszy występ w obecnym sezonie Ligue 1.

Tempa nie zwalnia AS Saint-Etienne. Podopieczni Oscara Garcii kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, nie tracąc przy tym bramek. Po trzech kolejkach Saint-Etienne może się pochwalić bilansem bramkowym 5:0. W starciu z Amiens SC najlepiej spisał się Bryan Dabo, który w pierwszej połowie pewnie wykorzystał rzut karny, a w drugiej części gry ustalił wynik na 3:0.

Po trzech kolejkach komplet punktów na swoim koncie mają AS Monaco i AS Saint-Etienne. Pierwsze punkty stracił dziś natomiast Olympique Lyon. Jutro zaprezentują się piłkarze PSG i Olympique Marsylii. Te drużyny po dwóch kolejkach mają po sześć punktów i mogą doszlusować do obecnych liderów.

Wyniki sobotnich meczów trzeciej kolejki:

Olympique Lyon – Girondins Bordeaux 3:3 (Fekir 10′, Tete 23′, Traore 74′ – Malcom 41′ i 91′, Lerager 88′)

Montpellier HSC – RC Strasbourg 1:1 (Congre 72′ – Saadi 24′)

OGC Nice – Guingamp 2:0 (Plea 45′, Walter 47′)

Stade Rennais – Dijon FCO 2:2 (Mubele 14′ i 46′ – Kwon 51′, Tavares 91′(karny))

AS Saint-Etienne – Amiens SC 3:0 (Bamba 13′(karny), Dabo 41′(karny) i 67′)

Troyes AC – FC Nantes 0:1 (Sala 81′)

Poprzedni artykułPremier League – świetny Manchester, debiut marzeń Jese
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Niezawodny Romanczuk daje Jagiellonii punkt w meczu ze Śląskiem