Ligue 1 – Monaco wygrywa bez Glika, Balotelli strzela

0
ligue 1 rony lopes

Nice wygrało w Ligue 1 po raz pierwszy od sześciu kolejek, a Monaco pokonało Bordeaux 2:1, chociaż już przegrywało. Tym samym zespół Kamila Glika na pewno w tej kolejce nie straci drugiego miejsca w tabeli.

Trzy ostatnie mecze Monaco i Bordeaux zakończyły się zwycięstwem drużyny Kamila Glika. I chociaż Polaka zabrakło dzisiaj z powodu kartek, to dobra passa została utrzymana.

Przez pierwszy kwadrans gospodarz grali szybko i bardzo ofensywnie, jakby już na samym początku chcieli rozstrzygnąć losy spotkania. Efektu bramkowego z tego jednak nie było, a później tempo gry nieco spadło.

Monaco zmieniło plan i chciało uśpić gości, by zaskoczyć ich jednym, celnym podaniem. I prawie się udało. Najpierw Stevan Jovetić znalazł się w dobrej sytuacji, ale minimalnie chybił, a potem Rachid Ghezzal trafił w poprzeczkę.

I gdy wydawało się, że gol dla gospodarzy to tylko kwestia czasu, prowadzenie objęli goście. W 32. minucie z prawego skrzydła Youssouf Sabaly zagrał w pole karne, a tam niepilnowany Valentin Vada z pierwszej piłki huknął w samo okienko.

Monaco od razu jeszcze bardziej zaatakowało chcąc wyrównać przed przerwą. W 40. minucie bliski tego był Rony Lopes, ale bramkarz instynktownie obronił jego strzał.

Benoit Costil nic nie mógł jednak poradzić pięć minut później, gdy po podaniu Thomasa Lemara Stevan Jovetić wyszedł sam na sam i strzałem przy słupku doprowadził do remisu.

W drugiej połowie spotkanie wyglądało w podobny sposób, ale Bordeaux nie miało już tyle szczęścia. Za to w 69. minucie Djibril Sidibe inteligentnie zagrał przed bramkę z linii końcowej, a Lopes mocnym strzałem dał prowadzenie Monaco.

Bordeaux próbowało jeszcze wyrównać, ale oprócz strzału, który dał im gola, nie mieli więcej celnych uderzeń w tym meczu. Monaco bało się ponownie stracić zwycięstwo – jak to miało miejsce w ostatniej kolejce – ale ostatecznie dowieźli korzystny rezultat do końca i mają gwarancję, że po tej kolejce utrzymają się na drugim miejscu w tabeli.

Piątkowe mecze Ligue 1:

Nice – Lille 2:1 (1:0)
(Balotelli 5′, Cyprien 80′ – Luiz Araujo 51′)

Monaco – Bordeaux 2:1 (1:1)
(Jovetić 45′, Rony Lopes 69′ – Vada 32′)

Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – Termalica przegrywa jubileuszowe starcie, wielbłąd Toivio