Ligue 1 – mistrzowie pokazali moc! Glik wpisał się na listę strzelców

0
Kamil Glik

AS Monaco i Paris Saint-Germain – po raz kolejny to właśnie te dwie drużyny rozegrają między sobą wyścig o mistrzostwo Francji. W obecnym sezonie jako jedyne nie straciły jeszcze ani jednego punktu. W niedzielę przekonaliśmy się, jak wielka jest ich przewaga nad pozostałymi zespołami. AS Monaco ograło aż 6:1 Olympique Marsylię.

Mistrzowie Francji bardzo szybko dobrali się przeciwnikom do skóry. W zasadzie podopieczni Rudiego Garcii sami prosili się o problemy. Już w 2. minucie zupełnie nie upilnowali rywali przy rzucie wolnym wykonywanym przez Lemara. Piłka trafiła do Kamila Glika, który zachował się niczym rasowy napastnik i wyprowadził AS Monaco na prowadzenie.

Z biegiem czasu gra obrońców Olympique nie uległa poprawie. Sam Kamil Glik mógł zakończyć mecz z trzema bramkami na koncie. Raz uderzył jednak nad poprzeczką, a nieco później trafił w słupek. Druga z wymienionych sytuacji zakończyła się golem, z tym że na listę strzelców wpisał się Djibril Sidibe, który dobił niecelny strzał polskiego obrońcy.

AS Monaco już na przerwę schodziło z wysokim prowadzeniem 4:0. W drugich 45 minutach nie byli już tak bezlitośni dla gości, którzy w pierwszych trzech meczach nowego sezonu zdobyli 7 punktów. Dopiero drużyna z księstwa zweryfikowała ich możliwości. Olympique Marsylia może powalczyć co najwyżej o ostatnie miejsce na podium, ponieważ AS Monaco i PSG to drużyny z innej, lepszej galaktyki.

Kłopotów ciąg dalszy

Nawet piękna bramka Nicolasa De Preville'a nie poprawiła humorów kibicom LOSC Lille. Drużyna Marcelo Bielsa sezon rozpoczęła od efektownego zwycięstwa 3:0 nad FC Nantes, ale później znacznie obniżyła loty. Za zażegnanie kryzysu na pewno nie zostanie uznany remis 1:1 z Angers SCO.

W pierwszym niedzielnym meczu naprzeciw siebie stanęły En Avant Guingamp i RC Strasbourg. Statystyki wskazują na to, że mecz był bardzo wyrównany, ale beniaminek zapłacił frycowe i przegrał 0:2 po dwóch bliźniaczych akcjach zakończonych dośrodkowaniem z lewego skrzydła. Bramki dla Guingamp zdobyli Mustapha Diallo i kapitan Jimmy Briand. Dla obu było to drugie trafienie w obecnym sezonie.

Wyniki niedzielnych meczów 4. kolejki:

En Avant Guingamp – RC Strasbourg 2:0 (Diallo 63′, Briand 87′)

Angers SCO – LOSC Lille 1:1 (Coulibaly 60′ – De Preville 68′)

AS Monaco – Olympique Marsylia 6:1 (Glik 2′, Falcao 20′(karny) i 34′, Diakhaby 45′, Sidibe 68′, Fabinho 79′(karny) – Cabella 75′)

Poprzedni artykułSerie A – Cudowny gol Piotra Zielińskiego, Karol Linetty od pierwszych minut
Następny artykułPrimera Division – Real Madryt zatrzymany na Santiago Bernabeu!