Ligue 1 – asysta Kamila Glika, gol Neymara w debiucie

0
ligue 1

Niedziela na boiskach we Francji stała pod znakiem efektownych zwycięstw. Trzema bramkami wygrały drużyny Strasbourga i Monaco, a także Paris Saint-Germain, w którym udany debiut zaliczył najdroższy piłkarz świata, Neymar.

W meczu Strasbourg – Lille nastroje kibiców obu drużyn uległy diametralnej zmianie w stosunku do pierwszej kolejki. Gospodarze przegrali wtedy 0:4 z Lyonem, a goście zwyciężyli 3:0 z Nantes. Na boisku to jednak Strasbourg dominował i pewnie wygrał 3:0 po bramkach Jonasa Martina, Dimitriego Lienarda i Jeremy'ego Grimma. Obie drużyny mają więc teraz po trzy punkty.

Kolejne pewne zwycięstwo odniosło broniące tytułu Monaco. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie i co prawda tym razem nie wpisał się na listę strzelców, ale już w 3. minucie asystował przy golu Radamela Falcao. Polak po rzucie rożnym strącił piłkę głową, a z najbliższej odległości do bramki wpakował ją Falcao. Kolumbijski napastnik jeszcze dwukrotnie potem pokonał bramkarza gospodarzy, a piękną przewrotką popisał się także Jemerson. Monaco ostatecznie wygrało 4:1 z Dijon, dla którego jedyną bramkę zdobył Wesley Said. Dla drużyny z Księstwa było to drugie zwycięstwo, a dla ekipy z Burgundii była to druga porażka.

Oczy całej Francji, chociaż zapewne nie tylko, zwrócone były jednak na Stade du Roudourou, gdzie Guingamp mierzył się z PSG, w którym zadebiutował najdroższy piłkarz świata. Neymar zagrał od pierwszej minuty i w pierwszej połowie popisał się kilkoma świetnymi zagraniami, ale do przerwy gospodarze dzielnie się bronili i wynik po 45 minutach brzmiał 0:0. PSG najbliżej zdobycia gola było w 35. minucie, kiedy Neymar zagrał na głowę Marquinhosa, ale Brazylijczyk trafił w poprzeczkę, a w polu karnym nie było nikogo, kto mógłby dobić jego strzał.

PSG zdecydowanie było stroną przeważającą, ale nie byli w stanie pokonać Karla-Johana Johnssona. Jednak w 52. minucie wyręczył ich Jordan Ikoko. Obrońca Guingamp nie był aż tak mocno naciskany przez rywali, żeby popełnić tak kuriozalny błąd, ale stojąc w polu karnym zamiast wybić piłkę na rzut rożny zdecydował się zagrać do bramkarza. Zrobił to jednak na tyle mocno i niecelnie, że piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki, a Johnsson nie miał szans temu zapobiec.

W 62. minucie Neymar popisał się świetnym podaniem “w uliczkę”, które wykorzystał Edinson Cavani. Do asysty Brazylijczyk dopisał również pierwszą bramkę w nowych barwach. W 82. minucie Cavani odwdzięczył mu się i zagrał w taki sposób, że Neymar dołożył tylko nogę i ustalił wynik meczu na 0:3.

Niedzielne mecze Ligue 1:

Strasbourg – Lille 3:0
Dijon – Monaco 1:4
Guingamp – PSG 0:3

Poprzedni artykułSuperpuchar Włoch – Świetne widowisko w Rzymie. Dwa gole w doliczonym czasie!
Następny artykułSuperpuchar Hiszpanii – Real Madryt wypunktował Barcelonę!