Ligue 1: AS Monaco z kompletem punktów po trzech kolejkach

0

AS Monaco po trzech kolejkach nowego sezonu Ligue 1 ma na swoim koncie dziewięć punktów. Choć podopieczni Leonardo Jardima nie zachwycają, to nie sposób odmówić im skuteczności. W piątek pokonali na wyjeździe 1:0 FC Metz po bramce Radamela Falcao.

Starcie w Metz zainaugurowało trzecią kolejkę sezonu 2017/2018. Piłkarze AS Monaco, zeszłoroczni mistrzowie Francji, zmagania rozpoczęli od dwóch zwycięstw, natomiast FC Metz wciąż czekało na pierwszą zdobycz. Wskazanie faworyta nie było więc trudnym zadaniem.

Niepewny Glik

Od pierwszej do ostatniej minuty na boisku przebywał Kamil Glik. Nasz reprezentant ostatnio trenował indywidualnie i jego występ stał pod znakiem zapytania, ale na szczęście stan zdrowia pozwolił mu na występ w pełnym wymiarze czasowym. Nawet na ławce rezerwowych nie znalazł się za to Kylian Mbappe. Francuskie media nie mają wątpliwości, że wiąże się to z domniemanymi przenosinami napastnika do PSG.

Mistrzowie Francji długo nie mogli znaleźć sposobu na defensywę gospodarzy. Ich przewaga była bardzo duża, ale brakowało udokumentowania jej bramką. Dopiero w 78. minucie doskonałym podaniem nad głowami obrońców popisał się Rachid Ghezzal, który pojawił się na murawie dopiero w drugiej połowie. Piłka dotarła do Radamela Falcao, który z łatwością minął bramkarza i skierował ją do bramki.

Liderzy i outsiderzy

AS Monaco awansowało na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. W najbliższych dwóch dniach swoje kolejne mecze rozegrają cztery pozostałe ekipy, które do tej pory nie straciły jeszcze ani jednego punktu. Z kolei FC Metz znajduje się na przedostatniej pozycji. Podopieczni Philippa Hinschbergera przegrali wszystkie dotychczasowe mecze.

Wynik piątkowego meczu trzeciej kolejki:

FC Metz – AS Monaco 0:1 (Falcao 78′)

Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – sześć goli w Krakowie, Cracovia wyszarpała remis w końcówce