Ligue 1 – 21-latek przyćmił Neymara

0
ligue 1 3.02

PSG pewnie pokonało Lille 3:0 i umocniło się na fotelu lidera Ligue 1. Ozdobami meczu były gole Neymara i Giovaniego Lo Celso. Szczególnie ten drugi zachwycił technicznym uderzeniem, którego nie powstydziłby się nawet… ten pierwszy.

W pierwszym sobotnim meczu PSG pojechało na spotkanie z Lille. Zajmująca 17. miejsce w tabeli drużyna w teorii nie powinna była sprawić liderom Ligue 1 większych problemów… i tak faktycznie się stało. W pierwszej połowie gospodarzom tylko raz udało się zagrozić bramce gości. PSG z kolei wielokrotnie stwarzało sobie sytuacje bramkowe, ale wykorzystało dopiero ostatnią.

Neymar zagrał piłkę w pole karne, Edinson Cavani zgrał ją do boku, a Yuri Berchiche dał prowadzenie gościom. Gol jednak nie powinien zostać uznany, ponieważ w momencie zagrania piłki przez Brazylijczyka, Cavani był na spalonym.

W 77. minucie bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Neymar i PSG objęło prowadzenie 2:0. Był to osiemnasty gol w siedemnastym meczu Brazylijczyka w Ligue 1. A także 350 trafienie w karierze.

Najpiękniejszego gola spotkania zdobył jednak Giovani Lo Celso. 21-latek dostał piłkę przed polem karnym, ustawił się w odpowiednim miejscu i z linii pola karnego… przelobował bramkarza Lille, który nieco za daleko stał przed bramką i nie zdążył do idealnie podciętej piłki.

Wynik do końca meczu już się nie zmienił i Paryżanie umocnili się na fotelu lidera Ligue 1.