Liga Mistrzów – Gol Zielińskiego nie pomógł Napoli, Liverpool gromi!

0
gol zielińskiego

Gol Zielińskiego zdobyty już w 2. minucie meczu z Feyenoordem wlał nadzieje w serca kibiców Napoli, ale drużyna nie potrafiła utrzymać prowadzenia i ostatecznie przegrała mecz i walkę o drugie miejsce w grupie. Liverpool pomógł awansować Sevilli pokonując Spartak aż 7:0!

Grupa E

Gdyby Spartak Moskwa wygrał na wyjeździe z Liverpoolem, a Sevilla przegrała z Mariborem, to Rosjanie mogliby się cieszyć z drugiego miejsca w grupie, a Hiszpanom pozostałaby gra w tak dobrze im znanej Lidze Europy.

Liverpool jednak od pierwszych minut pokazał, że zamierza sprawić przyjemność swoim kibicom pokazując ofensywną – i jak się potem okazało – niezwykle skuteczną piłkę. Już w 4. minucie Mohamed Salah faulowany był w polu karnym przez Georgiego Dżikiję, a sędziujący ten mecz Szymon Marciniak wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Philippe Coutinho. Brazylijczyk ponownie na listę strzelców wpisał się w 15. minucie wykorzystując podanie Roberto Firmino, które wieńczyło wzorowo wyprowadzony kontratak.

Cztery minuty później było już 3:0. Tym razem to Firmino pokonał bramkarza rywali, a piłkę, która jeszcze odbiła się od jednego z Rosjan, dogrywał mu Sadio Mane.

W drugiej połowie Liverpool nie zwalniał tempa. Już w 47. minucie na listę strzelców wpisał się Mane, a trzy minuty później hat tricka skompletował Coutinho. Na 6:0 podwyższył w 76. minucie Mane, który już upadając zdołał sięgnąć piłkę i skierować ją do bramki. Wynik na 7:0 ustalił w 86. minucie Salah.

Wobec tego wynik Sevilli był bez znaczenia, bo i tak miała drugie miejsce w grupie. Już od 10. minuty zespół z Hiszpanii przegrywał z Mariborem, a straty odrobił dopiero na kwadrans przed końcem meczu. 1:1 może nie było sukcesem, ale najważniejszy dla piłkarzy z Sewilli z pewnością jest awans.

Liverpool – Spartak 7:0 (3:0)
(Coutinho 4′ karny, 15′, 50′, Firmino 19′, Mane 47′, 76′, Salah 86′)

Maribor – Sevilla 1:1 (1:0)
(Tavares 10′ – Ganso 75′)

Grupa F

Napoli potrzebowało zwycięstwa z Feyenoordem w Rotterdamie, a także musiało liczyć na porażkę Szachtaru z pewnym awansu Manchesterem City.

Mecz dla Napoli zaczął się bardzo dobrze, ponieważ w zamieszaniu na polu karnym bramkę zdobył Piotr Zieliński.

Przez pierwszy kwadrans mecz toczył się pod dyktando gości, ale po tym czasie chyba w końcu uwierzyli, że mimo fatalnego początku wcale nie muszą tego spotkania przegrać. Atak po ataku i w końcu padło wyrównanie. Z prawej strony idealnie dośrodkował Steven Berghuis, a Nicolai Jorgensen głową pokonał Pepe Reinę.

Do przerwy wynik się już nie zmienił, a po zmianie stron Napoli dążyło do zdobycia kolejnej bramki, ale ich niemoc strzelecka tego dnia była aż nadto wyraźna. W 83. minucie Tonny Vilhena został ukarany drugą żółtą kartką, ale nawet grając ostatnie minuty w przewadze jednego zawodnika Włosi nie byli w stanie rozstrzygnąć tego meczu na swoją korzyść. Co więcej, w doliczonym czasie gry Jerry St. Juste dał wygraną gospodarzom.

Skrzydła Zielińskiemu i spółce mogły podciąć informacje płynące z Charkowa, gdzie Szachtar rozgrywa swoje mecze. Ukraińcy już do przerwy prowadzili 2:0 z rezerwowym składem, który na murawę posłał Pep Guardiola. W pierwszej jedenastce wybiegli m.in. Yaya Toure, Ilkay Gundogan, Phil Foden, Eliaquim Mangala czy Oluwatosin Adarabioyo. Eksperymentalna defensywa miała problemy z szybkimi i dobrymi technicznie piłkarzami Szachtaru, a w ataku też nie szło tak, jak w Premier League. Dopiero w ostatnich sekundach spotkania wprowadzony na boisko Sergio Aguero zdobył jedynego gola dla Anglików – z rzutu karnego. Szachtar awansował więc do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, a Napoli zagra na wiosnę w Lidze Europy.

Feyenoord – Napoli 2:1 (1:1)
(Jorgensen 33′, St. Juste 90'+1 – Zieliński 2′)

Szachtar – Manchester City 2:1 (2:0)
(Bernard 26′, Ismaily 32′ – Aguero 90'+2)

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
Poprzedni artykułCristiano Ronaldo zostanie laureatem Złotej Piłki
Następny artykułLiga Mistrzów – Porto zmiażdżyło Monaco, Real Madryt lepszy od Borussii