Liga Mistrzów – Gol Lewandowskiego, pierwsza porażka PSG

0
gol lewandowskiego

Gol Lewandowskiego otworzył wynik bardzo ciekawego meczu pomiędzy Bayernem a PSG. Niemcy wygrali, ale za mało, by wyprzedzić Francuzów w grupie A. Manchester strzelił dwie bramki w trzy minuty i pokonał CSKA, a Basel nie dało szans Benfice i wywalczyło awans z drugiego miejsca w grupie B.

Grupa A

Walka o wyjście z grupy trwała między Basel a CSKA Moskwa. Benfica, która nie potrafiła w pięciu kolejkach zdobyć nawet punktu również dzisiaj nie miała wiele do powiedzenia podejmując w Lizbonie Basel. Już w 5. minucie goście objęli prowadzenie po golu Mohameda Elyounoussiego. W drugiej połowie bramkę dorzucił też Dimitri Oberlin i piłkarze z Bazylei swój cel osiągnęli.

CSKA miała o wiele trudniejsze zadanie, bo Rosjanie mierzyli się z Manchesterem United. W pierwszej połowie niewielką przewagę mieli gospodarze, ale to goście w ostatniej minucie zdobyli bramkę na 0:1.

Wystarczyły jednak trzy minuty w drugiej połowie i dzięki trafieniom Romelu Lukaku w 64. i Marcusa Rashforda w 66. minucie Anglicy objęli prowadzenie. Okazało się, że były to ostatnie gole w tym meczu, dzięki czemu United zajęło pierwsze miejsce w grupie, Basel drugie, a CSKA musi zadowolić się grą na wiosnę w Lidze Europy.

Benfica – Basel 0:2 (0:1)
(Elyounoussi 5′, Oberlin 65′)

Manchester United – CSKA Moskwa 2:1 (0:1)
(Lukaku 64′, Rashford 66′ – Dzagojew 45′)

Fortuna bonus

Grupa B

Bayern – PSG

Obie drużyny miał już wcześniej zapewniony awans, ale walka na boisku trwała o pierwsze miejsce. Bayern musiał wygrać, żeby zrównać się z PSG punktami, ale z powodu porażki w pierwszym meczu 0:3 musiał wygrać aż czterema golami, żeby wyjść z grupy z pierwszego miejsca. Można było spodziewać się, że piłkarze z Monachium powalczą o to choćby z powodu zemsty, którą z pewnością planowali od kilku kolejek.

Początek meczu był wyrównany, ale już pierwsza groźna akcja Bayernu przyniosła bramkę. Franck Ribery wbiegł z piłką w pole karne i odegrał na lewą stronę. Piłkę wrzucił James Rodriguez, głową zgrał ją Kingsley Coman, a niepilnowany przed bramką Robert Lewandowski przyjął ją stojąc tyłem do bramki, natychmiast się odwrócił i oddał strzał obok bezradnego Alphonse Areoli.

PSG nie wyglądało na gorszy zespół… ale w 37. minucie przegrywało już 2:0. James Rodriguez idealnie dośrodkował piłkę na głowę Corentina Tolisso, który nie miał problemów z podwyższeniem wyniku.

Wynik do przerwy się już nie zmienił, chociaż Neymar, Kylian Mbappe i Edinson Cavani cały czas czarowali zagraniami, które w każdej chwili mogły skończyć się golem… ale tak się nie stało. Bayern był więc w połowie drogi do pierwszego miejsca w grupie.

W 50. minucie Cavani dostał piłkę w polu karnym. W piękny, techniczny sposób zagrał ją do Mbappe, który precyzyjnym strzałem głową nie dał szans Svenowi Ulreichowi na skuteczną interwencję.

Po tej bramce PSG wyprowadzało kolejne groźne ataki. Najpierw Mbappe źle przyjął piłkę, co dało szansę obrońcom na skuteczną interwencję, potem Julian Draxler trafił w miejsce, gdzie już czekał bramkarz Bayernu, a chwilę później Ulreich efektowną paradą obronił silny strzał z dystansu Mbappe. Młody Francuz był niezwykle aktywny i groźny, szczególnie w drugiej połowie.

Bayern od czasu do czasu potrafił się przebudzić i zaatakować, a największym motorem napędowym był biegający dwa razy szybciej od innych zawodników Coman. W 69. minucie popędził lewym skrzydłem i idealnie w punkt zagrał do Tolisso, który płaskim strzałem nie miał problemów, by pokonać Areolę.

W 92. minucie ponownie w fantastyczny sposób Ulreich zatrzymał strzał Mbappe. Chwilę później Lewandowski mógł jeszcze podwyższyć na 4:1, ale strzelił wysoko nad bramką. Po tej akcji sędzia zakończył mecz i Bayern, mimo wygranej, zajął “tylko” drugie miejsce w grupie.

Bayern – PSG 3:1 (2:0)
(Lewandowski 8′, Tolisso 37′, 69′ – Mbappe 50′)

Celtic – Anderlecht 0:1 (0:0)
(Simunović 62′ sam.)

Poprzedni artykułEdinson Cavani – nie skupiam się na rekordzie Ibrahimovicia
Następny artykułLiga Mistrzów – Atletico za burtą, Szczęsny pomaga Juventusowi w awansie