Liga grecka wkrótce zostanie wznowiona

0

W najbliższy weekend piłkarze występujący w lidze greckiej wrócą do walki o punkty. Przypomnijmy, że rozgrywki Super League zostały zawieszone po tym, jak na murawę podczas jednego z meczów PAOK-u Saloniki wtargnął prezes tego klubu, Ivan Savvidis.

Podjęto decyzję o tym, że w najbliższy weekend wznowiona zostanie rywalizacja w greckiej Super League – przypomnijmy, że rozgrywki były zawieszone od 11 marca, kiedy to doszło do ekscesów podczas meczu PAOK-u Saloniki z AEK-iem Ateny.

Właściciel gospodarzy, Ivan Savvidis, niezadowolony z powodu nieuznania przez arbitra bramki dla jego zespołu, wtargnął wtedy na plac gry z pistoletem w kaburze i w towarzystwie ochroniarzy domagał się unieważnienia decyzji, wygrażając sędziemu. Spotkanie zostało przerwane. Sytuacja była na tyle poważna, że nawet FIFA groziła Grecji wykluczeniem z rozgrywek międzynarodowych.

– Każdy tego rodzaju incydent powinien zostać natychmiast osądzony przez stosowne władze sportowe, aby zakończyć wszystkie podobne i trudne do zaakceptowania sytuacje zdarzające się w greckim futbolu. Jeśli tak się nie stanie, sprawa trafi na posiedzenie komisji FIFA.

Kluczową wiadomością również jest to, że zorganizowano spotkanie, na którym ministerstwo sportu wraz z przedstawicielami klubów występującymi w Super League, dogadali się w sprawie nowych przepisów.  W myśl nich za trzykrotne złamanie przepisów porządkowych można zostać automatycznie zdegradowanym do niższej ligi. Kary mają być też nakładane w przypadku, gdy przedstawiciele drużyn będą swoim zachowaniem nawoływać do przemocy.

W najbliższej kolejce, która zarazem będzie wznowieniem rywalizacji w Super League, dojdzie do derbowego starcia. AEK Ateny na własnym stadionie zmierzy się z Panathinaikosem. Bukmacher Fortuna na wygraną gospodarzy oferuje kurs @ 1.35.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułCo się dzieje z Thomasem Rogne?
Następny artykułLeo Messi – Paulo Dybala gra tak jak ja