Na konferencji prasowej przed meczem ze Śląskiem Wrocław Leszek Ojrzyński zdradził, że będzie to jego ostatnie spotkanie w roli menedżera Arki Gdynia.

Leszek Ojrzyński do klubu z Gdyni trafił w kwietniu 2017 roku i w tym czasie zdobył z Arką Puchar oraz Superpuchar Polski. W tym sezonie “Arkowcy” mieli szansę na obronę pierwszego trofeum, ale w finale rozgrywek musieli uznać wyższość Legii Warszawa.

– Kończę pracę w Gdyni. Przeżyłem najpiękniejsze chwile w swojej karierze właśnie z Arką. Dziękuję za to, że otrzymałem szansę na pracę tu i dziękuję także kibicom powiedział 45-letni trener.

Nieco gorzej “Arkowcom” wiodło się w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy, ale zapewnienia sobie spokojnego utrzymania na pewno nie można traktować w kategoriach porażki. Leszek Ojrzyński nie ukrywał, że głównym celem jaki wyznaczyli mu włodarze było właśnie uniknięcie spadku i dlatego nie rozumie decyzji o zakończeniu z nim współpracy:

– Podstawowym cel, jakim było utrzymanie się w Ekstraklasie, został zrealizowany. Nie wnikałem jakie są powody takiej decyzji. Uszanowałem ją, bo włodarze mają prawo realizować swoją wizję. Po meczu ze Śląskiem muszę się spakować i szukać szczęścia gdzie indziej. Jeśli pojawi się jakaś dobra oferta, na pewno ją przyjmę.

Przypomnijmy, że 45-letni trener wymieniany jest jako jeden z kandydatów do objęcia sterów w Legii. Na konkretne informacje dotyczącego jego przyszłości i tego, kto zostanie nowym menedżerem Arki będziemy jednak musieli poczekać.


Ostatnie ligowe spotkanie gracze Arki Gdynia rozegrają już w sobotę, kiedy to podejmą przed własną publicznością Śląsk Wrocław. Bukmacher LvBet wycenia wygraną gospodarzy na 2,45, remis na 3,25, a zwycięstwo gości na 2,80.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł