Legioniści odkryli karty! Poznaliśmy kadrę na eliminacje Ligi Mistrzów

0
Legia Warszawa

Już w najbliższą środę Legia Warszawa stoczy pierwszy bój w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Mistrzów. ,,Wojskowi” zmagania rozpoczną od II rundy, w której zmierzą się z IFK Mariehamn, mistrzami Finlandii.

Sztab szkoleniowy Legii zgłosił już kadrę na oba spotkania II rundy eliminacji. Na listę zostało wpisanych aż 25 piłkarzy. Wśród nich znalazł się Krzysztof Mączyński, który jest dotychczas największym wzmocnieniem mistrzów Polski w letnim oknie transferowym. Nie zabrakło też miejsca dla Daniela Chimy Chukwu zmagającego się obecnie z kontuzją mięśnia dwugłowego.

Zgłoszeni zawodnicy

Bramkarze: Arkadiusz Malarz, Jakub Szumski, Radosław Cierzniak, Konrad Jałocha.

Obrońcy: Michał Pazdan, Jakub Czerwiński, Maciej Dąbrowski, Łukasz Moneta, Adam Hlousek, Łukasz Broź, Artur Jędrzejczyk

Pomocnicy: Tomasz Jodłowiec, Guilherme, Michał Kopczyński, Michał Kucharczyk, Mateusz Szwoch, Dominik Nagy, Kasper Hamalainen, Krzysztof Mączyński, Miroslav Radović, Sebastian Szymański, Thibault Moulin

Napastinicy: Vamara Sanogo, Jarosław Niezgoda, Daniel Chima Chukwu

Drugi raz z rzędu

Legioniści marzą o tym, aby po raz drugi z rzędu zakwalifikować się do najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie. W zeszłym sezonie podopieczni Jacka Magiery zajęli trzecie miejsce w grupie, dzięki czemu na wiosnę kontynuowali przygodę z europejskimi pucharami. W 1/16 finału Ligi Europy ,,Wojskowych” zatrzymał Ajax Amsterdam, późniejszy finalista całych rozgrywek.

Tegoroczne zmagania Legia Warszawa rozpocznie od dwumeczu z IFK Mariehamn. Pierwszy mecz mistrzowie Polski rozegrają na wyjeździe, 12 lipca. Rewanż odbędzie się tydzień później na stadionie Legii.

Wielki nieobecny

Jacek Magiera nie będzie mógł skorzystać w obu spotkaniach z Vadisa Odjidji-Ofoe. Belgijski pomocnik szykuje się do odejścia z klubu. To olbrzymia strata dla całego zespołu, ponieważ Odjidia-Ofoe był uznawany za najlepszego piłkarza w drużynie.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 189
Następny artykułBetis kupił kapitana reprezentacji Meksyku