Legia Warszawa straci duży talent na korzyść Juventusu?

0

Sandro Kulenović pojawił się na pierwszym treningu drugiej drużyny Juventusu Turyn. Wszystko wskazuje, że zawodnik Legii Warszawa przeniesie się na Półwysep Apeniński.

17-letni zawodnik jest wychowankiem Dinama Zagrzeb, w którego młodzieżowych zespołach występował w latach 2008-2016. Następnie jego talent wypatrzyli skauci Legii Warszawa. Sandro Kulenovic do stołecznego klubu przeszedł w 2016 roku i według nieoficjalnych informacji kosztował on 70 tysięcy euro.

Środkowy pomocnik w poprzednim sezonie nie zdołał się przebić do pierwszego zespołu Legii Warszawa. Kulenovic występował wyłącznie w rezerwach oraz zespole, który rywalizował w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Chorwat ogólnie rozegrał 32 mecze – jego bilans to 10 zdobytych bramek i jedna asysta.

Według doniesień serwisu “GiovaniBianconeri.it” Kulenovic jest jedną nogą zawodnikiem Juventusu Turyn. Piłkarz, który urodził się w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu, był jednym z dwóch nowych graczy, którzy trenowali z młodzieżowym zespołem Juventusu.

Nie wiadomo jeszcze, czy dojdzie do transferu z udziałem utalentowanego Kulenovicia i jak dużo Legia Warszawa może na nim zarobić. Spekuluje się, że jego odejście do Turynu może mieć związek z negocjacjami, które włodarze “Wojskowych” prowadzą w sprawie pozyskania Cristiana Pasquato. Kulenovic może być po prostu częścią rozliczenia w tej transakcji.

Tymczasem Legia Warszawa nie planuje wyłącznie sprzedawać zawodników. Spekuluje się, że poza wcześniej wspomnianym Pasquato, do stolicy Polski może trafić także były zawodnik FK Sarajevo – Haris Duljevic.

Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – Pawłowski odmienił losy spotkania, Zagłębie lepsze od Korony
Następny artykułVeljko Nikitović został prezesem Górnika Łęczna