Legia Warszawa ma nowego bramkarza

0

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy kilka dni temu, Legia Warszawa dokonała kolejnego wzmocnienia. Nowym zawodnikiem mistrza Polski został Vjaceslavs Kudrjavcevs, który do stołecznego klubu trafił na zasadzie wolnego transferu.

Vjaceslavs Kudrjavcevs od dłuższego czasu znajdował się na radarach Legii Warszawa, o czym można było przeczytać na łamach naszego portalu. Romeo Jozak wraz ze swoim sztabem szkoleniowym mógł się przyjrzeć temu zawodnikowi, bowiem przebywał on wraz z drużyną na obozach przygotowawczych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Hiszpanii.

19-letni bramkarz jak dotychczas bronił barw jedynie łotewskich klubów. Karierę zaczynał w FC Jurmala, a następnie grał w SK Babite i ostatnio Ryga FC, którego był zawodnikiem do końca 2017 roku. Kudrjavcevs od kilkunastu dni pozostawał bez klubu, co wykorzystała Legia Warszawa. Łotysz z mistrzem Polski związał się kontraktem do 31 stycznia 2019, z opcją przedłużenia go o kolejne dwa sezony.

Trener bramkarzy Legii Warszawa, Krzysztof Dowhań, zdradził, że 19-latek w orbicie zainteresowań tego klubu znalazł się już jakiś czas temu, a pierwszym wielbicielem jego talentu był niegdyś reprezentant Polski, Wojciech Kowalewski:

– Wojtek Kowalewski zauważył Vjacheslavsa już kilka lat temu na warsztatach dla bramkarzy. Zaprosiliśmy go na testy, obserwowaliśmy jego postawę na zgrupowaniach. Stwierdziliśmy, że jest bardzo uzdolniony i warty zainteresowania. To młody, inteligentny chłopak, który mówi w kilku językach. Bardzo szybko się uczy, doskonalimy jego umiejętności, on też jest świadomy naszych oczekiwań. W Legii może się świetnie rozwinąć.

Młody Łotysz na ten moment nie ma co liczyć na grę w pierwszym składzie – wpierw do tej roli będzie przygotowywany przez występy w III-ligowych rezerwach. Tymczasem jego nowi klubowi koledzy w najbliższy piątek zmierzą się w LOTTO Ekstraklasie ze Śląskiem Wrocław. Bukmacher Fortuna na wygraną popularnych “Wojskowych” oferuje kurs @ 1.60.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułLeroy Sane i David Silva będą gotowi na mecz z FC Basel
Następny artykułClarence Seedorf – Do trzech razy sztuka?