Legenda Milanu w profesjonalnym turnieju tenisowym!

0
Paolo Maldini zadebiutuje w profesjonalnych rozgrywkach tenisowych

Paolo Maldini to prawdziwa legenda AC Milan. Za nieco ponad tydzień zadebiutuje jednak… w profesjonalnym turnieju tenisowym! Były stoper dostał “dziką kartę” od organizatorów turnieju ATP Challenger Tour w Mediolanie.

Paolo Maldini karierę piłkarską zakończył już w 2009 roku. Przez całą karierę był piłkarzem AC Milan, w barwach którego rozegrał aż 647 spotkań i zdobył 29 bramek. Stoper drużyny z Mediolanu po zawieszeniu butów na kołku szybko znalazł nową pasję – rozpoczął treningi tenisowe.

Tenisowym szkoleniowcem Maldiniego jest jego przyjaciel, Stefano Landonio. Wspólnie wygrali turniej kwalifikacyjny, który zapewnił im specjalną przepustkę do zawodów ATP Challenger Tour w Mediolanie. Tam Maldini i Landonio staną już w szranki z zawodowymi tenisistami. Oto, co o tym starcie powiedział trener legendy Milanu:

Wiedzieliśmy, że gramy dobrze. To był nasz pierwszy turniej, ale wcześniej graliśmy już wspólnie w pokazowych meczach charytatywnych. On zaczął grać dość późno, zaledwie pięć-sześć lat temu. Ma przez to trochę problemów z techniką. Jeśli wcześniej zacząłby nad tym pracować, to kto wie? Biorąc pod uwagę to, co robił w przeszłości, ma niesamowite zdolności mentalne i fizyczne. Nie poddaje się w kluczowych momentach i jest naprawdę silny.

Turniej ATP Challenger Tour w Mediolanie rozpocznie się 26 czerwca, a więc dokładnie w dniu 49. urodzin Maldiniego. Czy właśnie tego dnia wyjdzie on na kort? Jest to bardzo prawdopodobne, bo mecze pierwszej rundy debla rozgrywane są zazwyczaj w poniedziałek i wtorek. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto stanie po drugiej stronie siatki – losowanie odbędzie się w przyszłą niedzielę.

Turnieje ATP Challenger Tour to rozgrywki bezpośredniego zaplecza tenisowej elity – zazwyczaj występują w nich tenisiści z drugiej i trzeciej setki światowego rankingu, choć zdarzają się również gracze z TOP 100. W ciągu ostatniego roku dwa singlowe turnieje tej rangi wygrał nasz najlepszy tenisista, Jerzy Janowicz. Oba rozgrywane były zresztą właśnie we Włoszech. Czy Paolo Maldini zdoła wygrać mecz na kortach ziemnych w Mediolanie? Jeśli tak by się stało i przeszedłby pierwszą rundę, w lipcu zadebiutowałby w oficjalnym rankingu zawodowych tenisistów!

ŹRÓDŁOGoal.com
Poprzedni artykułMarcel Keizer nowym trenerem Ajaxu Amsterdam
Następny artykułSandro Ramirez kolejnym wzmocnieniem Evertonu