Lee McCulloch dołączył do sztabu szkoleniowego Lechii Gdańsk

0

Adam Owen postanowił wzmocnić swój sztab szkoleniowy, w związku z czym jego asystentem w Lechii Gdańsk został Lee McCulloch, który w przeszłości jako piłkarz przez wiele lat bronił barw Glasgow Rangers.

Piłkarze Lechii Gdańsk przygotowania do rozgrywek w 2018 roku będą kontynuować już z nową twarzą w sztabie szkoleniowym. Trener klubu z Trójmiasta, Adam Owen, postanowił powiększyć grono swoich współpracowników. Jego nowym asystentem został Lee McCulloch, który jak dotychczas zdecydowanie bardziej jest znany ze swoich piłkarskich osiągnięć.

39-latek większość piłkarskiej kariery spędził w dwóch klubach – w 2001 roku został zawodnikiem Wigan Athletic, z którym przebył drogę przez trzy poziomy rozgrywkowe i awansował do Premier League, w której rozegrał 59 spotkań (10 bramek oraz trzy asysty).

Były obrońca następnie wrócił do ojczyzny, gdzie od 2007 roku był piłkarzem Glasgow Rangers. W jego karierze doszło do jeszcze jednej zmiany barw klubowych. W 2015 roku został zawodnikiem Kilmarnock, w którym rok później zakończył piłkarską karierę.

McCulloch pierwsze trenerskie szlify zbierał jeszcze za czasów gry w Glasgow Rangers, gdzie w 2014 roku był asystentem. Szkot po zakończeniu przygody piłkarskiej pozostał w Klimarnock, gdzie wpierw także pełnił rolę asystenta, jak również dwa razy był tymczasowym trenerem. W końcu w czerwcu 2017 roku mianowano go szkoleniowcem, ale jego przygoda zakończyła się po 13 spotkaniach.

Były szkocki piłkarz na łamach oficjalnej strony internetowej Lechii Gdańsk, że zgodził się na przyjęcie tej oferty głównie ze względu na osobę Owena:

– Bardzo się cieszę z nowego wyzwania. Niezwykle cenię Adama Owena i jego wiedzę, dlatego przystałem na propozycję Lechii, o której wiem, że pragnie się wciąż rozwijać i osiągać sukcesy. Przed nami teraz okres intensywnej i ciężkiej pracy w Turcji i na tym zamierzam się skupić.

Lechia Gdańsk zmagania w 2018 roku zainauguruje 10 lutego, kiedy to na własnym stadionie zmierzy się z Wisłą Kraków. Bukmacher Fortuna na wygraną gospodarzy oferuje kurs @ 2.17.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułStoke City ma nowego menadżera. Zaskakujący wybór?
Następny artykułOd Shearera do Mięciela: W klubie – szpan, w kadrze – chrzan, cz. 1