Lechia Gdańsk pomaga ofiarom nawałnicy

0
peszko-mila

Na Pomorzu trwa usuwania skutków nawałnicy, która przeszła nad regionem w nocy z piątku na sobotę. Jej skutki usuwane będą nawet przez kilka najbliższych lat. Leśnicy mówią, że powalone drzewa usuwać będą nawet do 2019 roku. Jednak najbardziej poszkodowani są w takich sytuacjach ludzie.

To już drugi rok z rzędu, gdy WSZYSTKIE kluby LOTTO Ekstraklasy i przede wszystkim ich kibice włączają się do akcji “Anioły idą do szkoły”. Polega ona na wsparciu tych najbardziej potrzebujących dzieci. Zbierane są dla nich artykuły szkolne oraz środki pieniężne, które zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych przyborów.

– Stowarzyszenie Piękne Anioły stawia sobie za cel pomoc dzieciom dorastającym w szczególnie trudnych warunkach. Chcemy uczynić ich świat bardziej kolorowym i radosnym. Dlatego co roku w sierpniu przeprowadzamy akcję pod nazwą „Anioły idą do szkoły”. Przez cały miesiąc organizujemy zbiórki artykułów szkolnych, by potem obdarować nimi najbardziej potrzebujące dzieci. Kulminacja następuje w sierpniu, kiedy dzięki współpracy z Ekstraklasą S.A. do akcji dołączają kluby LOTTO Ekstraklasy wraz ze swoimi kibicami – mówi Agata Kowalska ze Stowarzyszenie Piękne Anioły.

Lechia Gdańsk, Fundacja Lechii Gdańsk oraz Stowarzyszenie Piękne Anioły włączyły się do akcji pomocy poszkodowanym w nawałnicy. Temu celowi podporządkowana zostanie akcja “Anioły idą do szkoły”. W piątek, 18 sierpnia, przed meczem Lechia – Sandecja Nowy Sącz przeprowadzona zostanie zbiórka artykułów szkolnych oraz pieniędzy na rzecz dzieci z rodzin, dotkniętych niedawnym kataklizmem.

Przed spotkaniem przy wejściach na Stadion Energa Gdańsk, zostaną ustawione specjalne punkty, gdzie każdy będzie mógł przynieść artykuły szkolne, które następnie zostaną przekazane pomorskim dzieciom z rejonów objętych niedawną nawałnicą. W okolicach stadionu będą obecni również wolontariusze, którzy będą zbierać pieniądze do puszek. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na zakup szkolnych wyprawek bądź innych niezbędnych rzeczy dla rodzin dzieci poszkodowanych podczas kataklizmu.

W środę świetny przykład dali zawodnicy Lechii Gdańsk.  Sebastian Mila, Sławomir Peszko, Karol Fila i Florian Schikowski udali się, jako przedstawiciele całej drużyny, na zakupy do Galerii Przymorze. “Biało-zieloni” ufundowali wyprawki szkolne dla dzieci z rodzin, które dotknął piątkowy kataklizm.

Poprzedni artykułBlaise Matuidi kolejnym transferem Juventusu!
Następny artykułAdam Nocoń w sztabie szkoleniowym Podbeskidzia. Następca Jana Kociana?