Lech Poznań przedstawił dyrektora sportowego i szefa skautingu

0
Tomasz Rząsa

Lech Poznań poinformował, że nowym dyrektorem sportowym klubu został Tomasz Rząsa. Funkcję szefa skautingu obejmie natomiast Jacek Terpiłowski.

Po tym jak zwolnionego Nenada Bjelicę zastąpił Ivan Djurdjević przy Bułgarskiej zapowiadano możliwość stworzenia nowego stanowiska w strukturach klubu. Lech Poznań chce zapobiec transferowym wpadkom w przyszłości i właśnie dlatego zdecydował się na zatrudnienie dyrektora sportowego i szefa skautingu. Pierwszą funkcję obejmie Tomasz Rząsa, który w zeszłym roku wrócił do Poznania i pracował w tej roli w klubowej akademii. Warto podkreślić, że 45-latek tę funkcję piastował już w Cracovii.

– To nasza wielka przewaga, że możemy sięgać po ludzi odpowiednich i znakomicie przygotowanych do pracy wewnątrz klubu. Przemawiają za nimi zarówno wiedza, umiejętności jak i znajomość naszego klubu. Znamy ich i wiemy czego możemy się spodziewać, ponieważ zostali oni przetestowani na placu boju – powiedział wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Funkcję szefa skautingu objął natomiast Jacek Terpiłowski, który dołączył do klubowego działu skautingu w 2009 roku. Oprócz tego był także szefem działu analiz, którego chwalili kolejni klubowi menedżerowie. Terpiłowskiemu można przypisać zasługi między innymi za przeprowadzenie transferów Kaspera Hamalainena czy Barry'ego Douglasa. Teraz szef skautingu wraz z Tomaszem Rząsą mają spowodować, że Lech znów będzie przeprowadzać świetne zakupy na rynku transferowym.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułJanusz Gol po pięciu latach wraca do Ekstraklasy
Następny artykułRaheem Sterling przeniesie się do Hiszpanii?