Łączono go z Legią, a zagra w Szwajcarii. Acquafresca zawodnikiem FC Sion

0

Robert Acquafresca i Emir Lenjani zostali nowymi piłkarzami FC Sion. Doświadczeni zawodnicy mają pomóc szwajcarskiemu klubowi w wywalczeniu awansu do fazy grupowej Ligi Europy.

FC Sion w poprzednim sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Szwajcarii zajął czwarte miejsce, które jest premiowane grą w eliminacjach do Ligi Europy. Drużyna ze Sionu grę w Europie rozpocznie już w czwartek, a ich rywalami będzie Sudava. Tymczasem działacze robią wszystko, aby wzmocnić kadrę. W środę zaprezentowano dwa wzmocnienia, którymi są Robert Acquafresca oraz Ermir Lenjani.

Acquafresca to włoski piłkarz, którego ze względu na polskie pochodzenie, chciano w reprezentacji naszego kraju. Ostatecznie do tego nie doszło, a kilka tygodni temu napastnika łączono z Legią Warszawa, ale okazało się to tylko i wyłącznie plotkami. Z Acquafrescą wiązano duże nadzieje, a potwierdza to fakt, że w 2009 roku przeszedł z Interu Mediolan do Genui za 15 milionów euro. 29-latek jednak nie potwierdził swojej klasy i następnie rozpoczęła się jego tułaczka po mniej renomowanych klubach. Środkowy napastnik bronił barw takich drużyn jak: Atalanta, Cagliari Calcio, FC Bologna, Levante czy ostatnio występujące w Serie B Ternana Calcio. Acquafresca w tym klubie rozegrał sześć meczów i nie zdobył ani jednej bramki.

Były młodzieżowy reprezentant Włoch teraz spróbuje sił w Szwajcarii, a dokładniej w FC Sion. 29-latek z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt. Jak dotychczas nie zdradzono kwoty transferu.

Tymczasem Lenjani od pierwszego 2017 roku pozostawał wolnym agentem, bowiem Stade Rennes nie przedłużyło z nim kontraktu. Reprezentant Albanii podobnie jak Acquafresca podpisał trzyletnią umowę.

Poprzedni artykułAbdul Aziz Tetteh ukarany za bruatlny faul. Ominą go trzy mecze
Następny artykułWojciech Szczęsny nabawił się kontuzji podczas treningu