La Liga – Real, Sevilla i Villareal do poprawki

0
la liga

Czwarta, piąta i szósta drużyna tabeli nie były w stanie wygrać swoich spotkań. Sevilla poniosła sromotną klęskę z Eibar, Villareal pogrążony został przez debiutanta, a Real stracił zwycięstwo w przedostatniej minucie meczu.

Koszmar Sevilli trwa. W pięciu ostatnich kolejkach drużyna Vincenzo Montelli wygrała tylko raz, a przegrała trzy mecze. Włącznie z dzisiejszym. Eibar nie miał być łatwym przeciwnikiem, ale Sevilla była tylko tłem dla świetnie grających rywali.

Wynik otworzył już w 1. minucie meczu Kike. W 17. minucie było już 2:0 za sprawą Fabiana Orellany. Co prawda cztery minuty później nadzieje gościom dał Pablo Sarabia strzelając z rzutu karnego, ale Sevillę było dzisiaj tylko na tyle stać.

A gospodarze nie zwalniali tempa. Bramki zdobyli jeszcze Ivan Ramis, Anaitz Arbilla i drugą w tym meczu Orellana.

Również Villareal, zajmujący piąte miejsce w tabeli, przegrał swoje spotkanie. Jego katem okazał się w drużynie Betisu Loren Moron. Dla 24-latka był to debiut w La Liga, ale okraszony dwoma golami, które dało zwycięstwo jego drużynie 2:1. Na uwagę zasługuje przede wszystkim jego pierwsze trafienie.

Real Madryt punktów szukał w spotkaniu z Levante. Zadziwiający jest fakt, że skład, który rozpoczął to spotkanie, nigdy wcześniej nie wybiegł razem na boisko, mimo że każdy z tych piłkarzy gra w klubie przynajmniej od 2014 roku.

Jedenastka była mocna, ale 17. drużyna w tabeli grała bardzo efektywnie. Goście posiadali piłkę 75% czasu, ale niewiele z tego wynikało. Co prawda już w 11. minucie prowadzenie Królewskim dał Sergio Ramos, który strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Toniego Kroosa, ale poza tym stałym fragmentem gry Realowi ataki nie wychodziły.

A w 42. minucie było już 1:1. Napastnik Levante wyszedł sam na sam z bramkarzem i chociaż Keylor Navas obronił jego strzał, to na dobitkę Emmanuela Boatenga nic już nie mógł poradzić.

Real w drugiej połowie dwoił się i troił, żeby strzelić zwycięskiego gola. W 66. minucie Gareth Bale opuścił boisko i na jego miejsce pojawił się na murawie Isco. I to właśnie on kwadrans później dał upragnione prowadzenie Realowi.

Levante nie miało już nic do stracenia, więc w końcu śmielej zaatakowało. I szybko udowodniło, że Real w tym sezonie to bardzo słaba drużyna. Ładne podanie, błąd krycia i Giampaolo Pazzini w 89. minucie wyrównał wynik meczu.

Arbiter przedłużył spotkanie o pięć minut, ale Real nie wykorzystał tego czasu i tylko zremisował 2:2 z Levante.