La Liga – Błyskawiczne gole Atletico i Realu

0
la liga

Atletico pokonało bramkarza rywali w 39. sekundzie meczu, a Real potrzebował do tego dziewięć sekund więcej. Jednak o ile dla piłkarzy Diego Simeone było to jedyne trafienie w spotkaniu, to zawodnicy Zinedine Zidane'a jedynie rozpoczęli swój festiwal strzelecki w 23. kolejce La Liga.

Żółta łódź podwodna po raz kolejny zatonęła. Tydzień temu Villareal przegrał 1:2 z Betisem, a dzisiaj w takim samym stosunku musiał uznać wyższość Alaves. Goście prowadzili już dwoma bramkami po strzałach Rodrigo Ely i Ibai Gomeza. Nadzieje na uratowanie choćby punktu dał gospodarzom Carlos Bacca w 77. minucie, ale na więcej piłkarzy prowadzonych przez Javiera Calleja Revillę nie było stać.

Atletico Madryt skromnie pokonało Malagę 1:0, a jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Antoine Griezmann w… 39. sekundzie meczu. Napastnik dopadł do piłki odbitej przez jednego z obrońców i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Również Real bardzo szybko otworzył wynik spotkania. Cristiano Ronaldo dośrodkował w pole karne, a Lucas głową umieścił piłkę w siatce w 48. sekundzie meczu.

W 27. minucie Marcelo tak idealnie wyłożył piłkę Ronaldo, że ten musiał tylko dostawić nogę i było już 2:0.

W 34. minucie bardzo ładnym, technicznym strzałem zza pola karnego popisał się Toni Kroos, a trzy minuty później na 4:0 podwyższył Ronaldo. Portugalczyk głową wykorzystał dośrodkowanie Luki Modricia z rzutu rożnego.

Po przerwie Real wyraźnie zmniejszył tempo, zapewne oszczędzając siły na zbliżające się wielkimi krokami spotkanie z PSG w Lidze Mistrzów. Na boisku pojawili się Isco, Marko Kovacić i Gareth Bale, a trochę odpocząć mogli Lucas, Modrić i Marco Asensio.

Spokój rywali wykorzystali goście. Jon Bautista zakończył ładną akcję drużynową i w 74. minucie strzelił bramkę dla Realu Sociedad.

Cristiano Ronaldo uznał jednak, że mecz ten jest dobrą okazją, by nieco poprawić swoje statystyki w tym sezonie i w 80. minucie skompletował hat-tricka.

Trzy minuty później Asier Illarramendi ustalił wynik meczu na 5:2.