La Liga – Antoine Griezmann w pojedynkę zdemolował Leganes

0
antoine griezmann

Trzy dni temu Antoine Griezmann popisał się hat-trickiem w meczu z Sevillą, a dzisiaj strzelił cztery gole drużynie Leganes. Jak długo napastnik utrzyma tak wysoką formę?

Valencia miała świetną okazję, żeby ponownie wyprzedzić Real Madryt w tabeli. Królewscy przegrali we wtorek z Espanyolem, ale Valencia mimo prowadzenia po bramce Geoffrey'a Kondogbii nie była w stanie dowieźć wyniku do końca meczu. Bilbao miało okazję wyrównać w 36. minucie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Aritz Aduriz. W 49. minucie bramkę zdobył jednak Oscar de Marcos i jak się później okazało było to ostatnie trafienie w tym meczu. Podział punktów oznacza, że Valencia traci do Realu jedno oczko.

Sevilla czwartej w tabeli Valencii raczej już nie dogoni, ale zawzięcie walczy o piąte miejsce w La Liga. Minimalne zwycięstwo na wyjeździe z Malagą pozwoliło Sevilli zachować dystans czterech punktów nad Eibarem…

…który pokonał 1:0 Villareal. “Żółta łódź podwodna” straciła tym samym piątą lokatę na rzecz właśnie Sevilli, która wyprzedza ich teraz o jeden punkt. Decydującą o tym bramkę zdobył w 16. minucie Kike.

Kolejne przekonujące zwycięstwo ma na koncie Atletico Madryt. Drużyna Diego Simeone to w tej chwili jedyny zespół, który wygrał swoje pięć ostatnich spotkań ligowych. Tym razem porażki z ich rąk zaznało Leganes. Piłkarzom i kibicom tego klubu przez kolejne dni śnić będzie się Antoine Griezmann, który zdobył cztery bramki dla swojego zespołu!

Wynik spotkania Francuz otworzył w 26. minucie, gdy wykorzystał piękne podanie Koke i w sytuacji sam na sam pokonał Ivana Cuellara.

W 35. minucie Griezmann świetnie przymierzył z rzutu wolnego i podwyższył na 2:0.

Hat-tricka skompletował w 56. minucie, gdy głową wykorzystał dośrodkowanie Filipe Luisa. Czwartego gola, który ustalił wynik spotkania, Griezmann zdobył w 67. minucie. Ponownie wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska, ale tym razem podawał Diego Costa, a napastnik Atletico uderzył z wolejem.

Środowe mecze La Liga:

Athletic Bilbao – Valencia 1:1 (0:1)
(De Marcos 49′ – Kondogbia 23′)

Getafe – La Coruna 3:0 (2:0)
(Angel 40′, Boveda 44′ sam., Molina 82′)

Malaga – Sevilla 0:1 (0:1)
(Correa 15′)

Atletico Madryt – Leganes 4:0 (2:0)
(Griezmann 26′, 35′, 56′, 67′)

Eibar – Villareal 1:0 (1:0)
(Kika 16′)

Poprzedni artykułPuchar Włoch – Juventus zagra o czwarty tytuł z rzędu, rzuty karne dla Milanu