Kyriakos Papadopoulos na stałe w HSV

0

Kyriakos Papadopoulos ostanie pół sezonu spędził w HSV Hamburg. Reprezentant Grecji na wypożyczeniu odżył, przez co działacze tego klubu chcieli go zatrzymać u siebie na dłużej. Udało im się to i 25-latek podpisał trzyletni kontrakt.

25-krotny reprezentant Grecji na boiskach w Niemczech występuje od 2010 roku, kiedy jako 18-letni zawodnik, zamienił Olympiakos Pireus na Schalke 04. Kyriakos Papadopoulos po czterech latach powędrował na wypożyczenie do Bayeru Leverkusen. Następnie popularni “Aptekarze” zdecydowali się na transfer definitywny, który opiewał na 6,5 miliona euro.

Środkowy obrońca w drużynie z Leverkusen był przez dwa lata, w ciągu których dwukrotnie wysyłano go na wypożyczenie – wpierw do RB Lipsk, a następnie do Hamburga. Papadopoulos właśnie w tym drugim zespole się odbudował. 25-latek był mocnym ogniwem defensywy HSV w rundzie wiosennej sezonu 2015/2016. Grek rozegrał 16 meczów, w których strzelił dwie bramki.

Grek zapracował na transfer

Działacze HSV po zakończeniu wypożyczenia zdecydowali się wykupić greckiego obrońcę. Papadopoulos według doniesień portalu “transfermarkt.de” kosztował 6,5 miliona euro. Reprezentant Grecji z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt.

– Każdy, kto widział występy Papy w drugiej połowie sezonu, zobaczył jakość, którą on nam daje. Jego mentalność zwycięzcy i pasja podrywają innych piłkarzy. Papa pokazuje również, jak szybko zaaklimatyzował się w naszym klubie – powiedział na temat Kyriakosa dyrektor sportowy HSV, Jens Todt.

Klub z Hamburgu w środę ogłosił jeszcze jeden transfer. Do drużyny HSV dołączy Bjarne Thoelke. Środkowy obrońca jak dotychczas posiada doświadczenie wyłącznie z 2. Bundesligi, w której ostatnio występował w Karlsruhe. 25-latek złożył podpis na rocznej umowie.

Poprzedni artykułViktor Fischer zasilił szeregi FSV Mainz
Następny artykułFatma Samoura: Zero tolerancji dla dopingowiczów!