Kto zostanie selekcjonerem reprezentacji Włoch?

0
włosi

Reprezentacja Włoch znalazła się na niezwykle krętym zakrętem i przed działaczami federacji trudne zadanie. Muszą wybrać nowego szkoleniowca, który zaskarbi sobie zaufanie wśród starszyzny drużyny, a także wprowadzi do niej młodych zawodników.

Jeśli ktoś przed rozpoczęciem eliminacji do mistrzostw świata Rosja 2018 powiedziałby, że w gronie finalistów zabraknie reprezentacji Włoch, to byłby uznany za niespełna rozumu. Wprawdzie o ile porażkę w grupie z Hiszpanią należy uznać za brak niespodzianki, tak odpadniecie po barażu ze Szwedami to ogromne zaskoczenie.

Włosi nadal opłakują brak awansu na mistrzostwa świata, ale środowe wiadomości dodały im otuchy – zwolniony został Giampiero Ventura, który przez wielu jest uważany za największego winowajcę. Teraz ludzie z włoskiej federacji zapewniają, że pod uwagę, jako kandydaci na nowego opiekuna kadry, są brane tylko i wyłącznie “znane i ważne” nazwiska.

Kto znajduje się na tej liście?

Carlo Ancelotti

Pomimo tego, co sądzą piłkarze Bayernu Monachium, Carlo Ancelotti jest jednym z najlepszych taktyków, jakich zna świat. Jest to człowiek, który wie jak wygrywać najważniejsze mecze, a także jak dostosować taktykę do gry z najtrudniejszymi rywalami. Niewielu potrafi go przechytrzyć jeśli chodzi właśnie o ustawienie taktyczne.

Ancelotti pomimo wielu sukcesów i ogromnego doświadczenia nie może pracować z drużyną, która jest pozbawiona weteranów, głębokiego intelektu oraz ogrania na najwyższym poziomie. Włoch nie ma cierpliwości, a także chęci do motywowania graczy, dlatego najlepiej sprawdza się, gdy pracuje z typem specjalistów i zwycięzców. On potrzebuje drużyny gotowej do wygrywania wielkich rzeczy, która nie potrzebuje pracy przygotowawczej, a potrzebna jest jej taktyczna pomysłowość.

Biorąc pod uwagę fakt, że z gry w reprezentacji Włoch zrezygnowało czterech weteranów i potrzeba trenera, który w pełni wykorzysta nową generację, Ancelotti może nie być najlepszym kandydatem.

Massimiliano Allegri

Massimiliano Allegri już jakiś czas temu potwierdził, że jest gotowy do poprowadzenia reprezentacji Włoch. Ten trener może się pochwalić inteligencją oraz doświadczeniem, które niewątpliwie mu pomogą w tej roli. Allegri przejął zwycięską drużynę Juventusu Turyn, którą wcześniej prowadził Antonio Conte i zdołał poprawić jej grę.

Allegri jest typem trenera, który potrafi pracować zarówno z młodymi zawodnikami, jak i z tymi zdecydowanie bardziej doświadczonymi. On potrafi nie tylko podkreślić ich mocne strony, ale także zapewnić wspólną moc i równowagę.

O Allegrim można mówić wiele pozytywów, ale trzeba także pamiętać o negatywach – jego problemem są gry psychologiczne. Jego drużyny nigdy nie potrafiły grać w najważniejszych meczach. Jeśli chce on prowadzić reprezentację Włoch, to musi potwierdzić, że nie jest dla niego problemem wygrywanie najważniejszych trofeum.

Innym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę jest to, że Allegri potrzebuje czasu, aby przygotować drużynę i wydobyć z niej wszystko co najlepsze. Tymczasem tajemnicą nie jest, że przy prowadzeniu reprezentacji tego czasu po prostu nie będzie mieć.

Antonio Conte

conte-radość

Włosi chcieliby jego powrotu.

Niewielu trenerów potrafi osiągnąć dobre wyniki tak szybko, jak ma to miejsce w jego przypadku. Antonio Conte to jeden z najlepszych trenerów, jakich Włochy wyprodukowały w ostatnich latach. On potrafi dowiedzieć się wszystkiego o swoich zawodnikach, a także rywalach, dzięki czemu przygotowuje wszystko dokładnie co do ostatniego szczegółu.

Dobry taktyk, ale jeszcze lepszy motywator. Conte nie musi wypływać na jednostki, bowiem potrafi stworzyć fenomenalny kolektyw – właśnie tego potrzeba w reprezentacji. On nie musi uczyć – zabiera graczy i fanów w emocjonującą podróż, podczas której będą walczyć i będą mogli razem zginąć w imię włoskiego futbolu.

Mało który trener potrafi osiągnąć tak wiele przy pomocy sztuki motywacji – wystarczy sobie przypomnieć jak reprezentacja Włoch z przeciętnym składem radziła sobie na Euro 2016.

Roberto Mancini

Roberto Mancini nie jest ani wybitnym taktykiem, ani największym motywatorem – znajduje się pośrodku, bowiem potrafi skutecznie połączyć obie dziedziny. Autorytarny, wymagający od swoich zawodników doskonałości, przyglądający się przeciwnikom, a także potrafiący zachęcić piłkarzy do walki na boisku.

Mancini jest doświadczony na najwyższym poziomie – wygrywał we Włoszech, Anglii czy w Turcji. Od dłuższego czasu mówiło się, że dla niego praca w reprezentacji to spełnienie marzeń. W końcu może się on pochwalić wspaniałą etyką pracy, jest w stanie promować zwycięską mentalność, a także nie boi się zaufać młodym zawodnikom, dając im szansę do wykazania się.

Tutaj jednak pojawia się jedno pytanie – czy Mancini jest w stanie zabrać Włochów na nowy, ekscytujący poziom gry? Czy uda mi się przechytrzyć hiszpańskie piękno taktyczne czy niemiecką organizację? Prawdopodobnie nie, ale jest on zaufaną opcją, która ma wystarczającą wiarę w swoje umiejętności, aby Włochy nie poddały się strachowi w ważnych momentach.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułOd Shearera do Mięciela: Nikt nie stoi – wszyscy stoją
Następny artykuł“Nazywaliśmy go karłem.” Pierwsze dni Leo Messiego w Barcelonie