Kto zostanie mistrzem Europy U-21? Finał już dziś!

0
ME U-21

Już dziś o godzinie 20:45 rozegrany zostanie wielki finał ME U-21. Czy Niemcy będą w stanie sprostać faworyzowanym Hiszpanom?

Po blamażu polskiej reprezentacji na mistrzostwach rozgrywanych w naszym kraju, pozostało nam emocjonowanie się grą innych drużyn narodowych. O to nie jest jednak trudno, poziom gry młodych piłkarzy stoi bowiem na niezwykle wysokim poziomie. W wielkim finale zmierzą się Hiszpania i Niemcy. Saul i spółka to od początku trwania turnieju faworyt do sięgnięcia po puchar, ale czy z Niemcami poradzą sobie tak łatwo jak z resztą stawki?

Do tej pory w turnieju Hiszpanie z łatwością i uśmiechem na ustach wychodzili z każdej opresji. Gdy gra im się nie układała, jak na przykład na początku półfinałowego spotkania z Włochami, nagle znikąd pojawiał się Saul Niguez. Pomocnik Atletico Madryt to kluczowy zawodnik reprezentacji Hiszpanii i w tym momencie najskuteczniejszy zawodnik turnieju z pięcioma trafieniami na koncie. Poza nim w zespole trenera Celadesa nie sposób zapomnieć o rozkręcającym się z meczu na mecz Ceballosie, ciężko pracującym zarówno z przodu, jak i w destrukcji Sandro Ramirezie i oczywiście o Marco Asensio. Siła ofensywna reprezentacji “La Roja” niemal poraża, ale czy są oni nie do pokonania?

Drogę do ogrania Hiszpanów wskazali Włosi. W półfinałowym spotkaniu pierwsze minuty bez wątpienia należały do zespołu “Azzurri”, który zaatakował rywali wysokim pressingiem i był bliski wyjścia na prowadzenie. Wydaje się, że na taką grę przez długie minuty stać Niemców, którzy świetne przygotowanie fizyczne zaprezentowali w meczu z Anglią. Gdy przeciwnikom ewidentnie brakowało już sił, reprezentanci Niemiec wciąż byli w stanie stwarzać sobie groźne okazje. Gra na wysokiej intensywności i nękanie nie tak pewnej linni defensywnej Hiszpanów przez Daviego Selke może przynieść skazywanym na porażkę podopiecznym trenera Kuntza wymierny skutek. Jak będzie? O tym przekonamy się już dziś wieczorem!

Zwycięstwo faworyta czy niespodzianka?

Według oferty przygotowanej przez bukmachera LV Bet faworytem do triumfu w całym turnieju są oczywiście Hiszpanie – kurs na ich zwycięstwo wynosi 1,91. Czy waga spotkania nie spowoduje jednak, że obie drużyny będą bały się zaryzykować i na rozstrzygnięcia będziemy musieli poczekać do dogrywki lub rzutów karnych? Kurs na remis w tym spotkaniu wynosi 3,45, natomiast zwycięstwo reprezentacji Niemiec wyceniane jest na aż 3,90.

baner

Poprzedni artykułPolak częścią dużej transakcji. Tomasz Kupisz znalazł nowy klub
Następny artykułGwiazda ME U-21 zmieniła klub. Martin Chrien przeszedł do Benfiki