Krzysztof Pilarz zasilił szeregi Arki Gdynia

0
Krzysztof Pilarz

Arka Gdynia dokonała trzeciego zakupu w letnim oknie transferowym. Od nowego sezonu w żółto-niebieskich barwach występwać będzie Krzysztof Pilarz. Doświadczony golkiper był ostatnio związany z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. 

Zdobywcy Pucharu Polski mieli w zakończonym sezonie duże problemy w defensywie. Dochodziło do częstych roszad na pozycji bramkarza i w linii obrony, ale najczęściej nie przynosiły one oczekiwanych rezultatów. Przed startem sezonu 2017/2018 postanowiono przynajmniej częściowo rozwiązać ten problem. Lekarstwem na kłopoty z grą w defensywie ma być doświadczony Krzysztof Pilarz. 36-letni bramkarz ma na swoim koncie 243 występy w Ekstraklasie.

Europejskie puchary

Jeślli Krzysztof Pilarz wygra rywalizację o miano bramkarza numer jeden, dostanie okazję zaprezentowania się na arenie międzynarodowej. Arka, jako zdobywca Pucharu Polski, będzie nas reprezentować w europejskich pucharach. Drużyna z Pomorza rozpocznie zmagania od III rundy kwalifikacji Ligi Europy.

Olbrzymie doświadczenie

Krzysztof Pilarz od wielu lat występuje w czołowych polskich klubach. W swojej długiej karierze reprezentował już niemal połowę zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej. Na początku XXI wieku strzegł dostępu do bramki Lechii Gdańsk i Pogoni Szczecin. W ostatnich latach był zawodnikiem m.in. Cracovii, Ruchu Chorzów czy Korony Kielce.

Ostatnie półtora roku spędził jednak w Niecieczy. W sezonie 2016/2017 był podstawowym zawodnikiem drużyny, która zakończyła ligowe zmagania na ósmym miejscu. Wraz z końcem czerwca jego kontrakt ze ,,Słonikami” wygasał. Sytuację wykorzystała Arka Gdynia, która za sprowadzenie Krzysztofa Pilarza nie będzie musiała nic płacić. 36-latek z Nowego Dworu Gdańskiego podpisał roczny kontrakt z nowym pracodawcą.

Poprzedni artykułWisła Kraków pożegnała się z ośmioma zawodnikami
Następny artykułJan Bednarek na celowniku Southampton