Krzysztof Piątek dąży do perfekcji. “Nie jestem z siebie zadowolony”

0
krzysztof-piątek

Krzysztof Piątek należy do grona najskuteczniejszych zawodników LOTTO Ekstraklasy. Napastnik Cracovii ma za sobą udaną rundę, ale liczy, że 2018 rok będzie dla niego jeszcze bardziej udany i dołączy do walki o grę w reprezentacji Polski.

Krzysztof Piątek jest jedną z najjaśniejszych postaci Cracovii w tym sezonie. Dla napastnik swego rodzaju przykładem jest Jakub Świerczok – zawodnik Zagłębia Lubin ze względu wyśmienitych występów w rozgrywkach ligowych dostał się do reprezentacji Polski. Piątek docenia wynik kolegi po fachu, ale także wierzy, że stać go na podobne osiągnięcie:

– Fajnie, że Kubie tak idzie, regularnie strzela bramki, ale nie ma czego mu zazdrościć. Wierzę, że i ja potrafię zanotować podobny wynik bramkowy i będę robił wszystko, by tak się stało.

22-latek zdaje sobie sprawę z tego, że jest obserwowany przez sztab selekcjonera reprezentacji Polski, Adama Nawałki. Wie jednak również, że w kadrze na pozycji napastnika jest bardzo duża rywalizacja:

– Konkurencja w reprezentacji jest bardzo duża i trzeba prezentować wyśmienitą formę, by dostać powołanie. Po to pracuję na każdym treningu, a dyspozycję chcę udowadniać dobrą grą i kolejnymi bramkami.

Piątek w obecnym sezonie LOTTO Ekstraklasy rozegrał 20 meczów, w których zdobył dziewięć goli i zanotował dwie asysty. Jego ten bilans nie zadowala i wie, że stać go na więcej:

– Znakomicie, że udało się zdobyć tyle bramek, ale nie jestem do końca z siebie zadowolony. Brakowało mi stabilizacji formy, a goli też mogło być znacznie więcej.

Napastnik pierwszą okazję do poprawy tego dorobku będzie mieć 10 lutego – wtedy popularne “Pasy” zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Fortuna za faworyta tego spotkania uważa Cracovię, na których wygraną kurs wynosi @ 2.35.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułCoutinho i Salah przegapią derby Merseyside
Następny artykułFilip Starzyński nie zamierza się poddawać. “Na wiosnę powalczę o wyjazd do Rosji”