Król strzelców ligi austriackiej w Manchesterze City

0

Manchester City wyruszył na zakupy do Austrii, a efektem tego jest pozyskanie najlepszego strzelca poprzedniego sezonu tamtejszej ligi. Były już zawodnik Austrii Wiedeń, Olarenwaju Kayode, podpisał kontrakt z “The Citizens”.

Olarenwaju Kayode to prawdziwy piłkarski obieżyświat – napastnik karierę piłkarską rozpoczął w swojej ojczyźnie, Nigerii, a następnie grał w takich krajach jak: Wybrzeże Kości Słoniowej, Szwajcaria, Izrael i Austria – to wszystko w wieku 24 lat. Nigeryjczyk odpowiednie miejsce na ziemi znalazł w tym ostatnim państwie, w którym od 2015 reprezentował barwy Austrii Wiedeń (klub ze stolicy kupił go z Maccabi Netanya za 800 tysięcy euro).

24-latek od początku epizodu w wiedeńskim klubie radził sobie wyśmienicie. W pierwszym sezonie austriackiej Bundesligi zdobył 13 bramek, a w poprzedniej edycji zaliczył progres i z 17 trafieniami został królem strzelców. To nie uszło uwadze klubom z europejskiej elity, a potwierdzeniem tego jest jego transfer do Manchesteru City.

O zmianie barw klubowych Kayode poinformował jego poprzedni klub – Austria Wiedeń. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. Transfer skomentował dyrektor sportowy zespołu ze stolicy Austrii, Franz Wohlfahrt:

– W ostatnich miesiącach pojawiło się kilka konkretnych ofert za Kayode. Miał on z nami ważny dwuletni kontrakt, ale koniecznie chciał spróbować szansy w silniejszym klubie. W weekend nadeszła oferta z Manchesteru City, a my postanowiliśmy się na nią zgodzić.

Poprzedni artykułŁukasz Szukała rozwiązał kontrakt z Osmanlisporem
Następny artykułSokratis – Żaden zawodnik nie jest ważniejszy od klubu