Kontuzjowany Kostevych zostawił po sobie dziurę. Kto zastąpi Ukraińca?

0
Kostevych

Trener Nenad Bjelica ma przed sobą trudne zadanie. Z podstawowej jedenastki Lecha Poznań na najbliższe dwa miesiące wypadł Volodymyr Kostevych, który należał do wyróżniających się zawodników w całej lidze. Chorwacki szkoleniowiec musi znaleźć mu zastępcę.

Volodymyr Kostevych w barwach ,,Kolejorza” rozegrał dotąd tylko 32 spotkania, ale zdążył wypracować sobie bardzo mocną pozycję w drużynie. Imponował przede wszystkim grą w ofensywie i dokładnymi wrzutkami. W jego wachlarzu umiejętności nie brakuje też solidnej postawy w obronie. W obecnym sezonie Nenad Bjelica ufał mu bezgranicznie i tylko w jednym meczu nie znalazł dla Ukraińca miejsca w podstawowym składzie.

Naderwane więzadła

Były zawodnik Karpat Lwów nie będzie mile wspominał spotkania ósmej kolejki LOTTO Ekstraklasy przeciwko Pogoni Szczecin. 24-letni Ukrainiec boisko musiał opuścić jeszcze w pierwszej połowie i został odesłany na badania. Lekarze nie mieli dla niego dobrych wieści. Kostevych naderwał więzadła w lewej nodze i czeka go dwumiesięczna przerwa od gry. Na szczęście nie będzie konieczna operacja.

Szukanie alternatywy

Oznacza to, że Bejlica z jednego ze swoich najbardziej zaufanych zawodników będzie mógł ponownie skorzystać w połowie listopada. Przez ten czas chorwacki szkoleniowiec będzie musiał załatać dziurę na lewej stronie defensywy.

Nominalnym zastępcą Ukraińca jest Tymoteusz Puchacz. 18-letni wychowanek ,,Kolejorza” nie rozegrał jednak jeszcze ani jednego meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nie wiadomo czy Bjelica zdecyduje się od razu rzucić go na głęboką wodę.

Bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem wydaje się przesunięcie na lewą obronę Mario Situma, który do tej pory grał na skrzydle. Przypomnijmy, że 25-latek występuje w Poznaniu na zasadzie wypożyczenia z Dinama Zagrzeb. W chorwackim zespole zdarzało mu się grać na lewej obronie. Zawodnik przyznał na konferencji prasowej, że jeśli taka będzie wola trenera, on ją zaakceptuje i da z siebie wszystko na nowej pozycji.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułEderson z Feyenoordem w kasku, Toure przed telewizorem
Następny artykułKolejny dobry mecz Adriana Mierzejewskiego w Australii