Kosta Runjaić nie planuje rewolucji w Pogoni Szczecin. “Nie jest tak, że u nowego trenera będzie grać jedenastu nowych piłkarzy”

0

Kosta Runjaić po raz pierwszy na ławce trenerskiej Pogoni Szczecin zasiądzie podczas meczu 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy przeciwko Wiśle Kraków. Chorwacki szkoleniowiec zapewne dokona zmian w pierwszej jedenastce, ale nie należy oczekiwać rewolucji kadrowej. – Nie jest tak, że u nowego trenera będzie grać jedenastu nowych piłkarzy – zapewnia.

Pogoń Szczecin od początku tego sezonu znajduje się w głębokim kryzysie, dlatego włodarze klubu postanowili dokonać znaczącej zmiany i sprowadzić nowego trenera. W miejsce Macieja Skorży przyszedł Kosta Runjaić, który miał 10 dni na poznanie oraz przygotowanie drużyny do pierwszego meczu rundy rewanżowej. Chorwat przyznał, że zna już wszystkich zawodników i nie ma problemów z komunikacją. Ostatnie dni były dla niego trudne i intensywne – w większości spędził je na stadionie:

– Jestem w stanie wymienić nazwiska wszystkich piłkarzy, a komunikacja z nimi jest coraz lepsza. Oczywiście czasem pomagam sobie skrótami i mam jeszcze dużo do poprawienia, ale zgodnie z obietnicą byłem na pierwszej lekcji języka polskiego. Ten ponad tydzień w Szczecinie spędziłem głównie na stadionie, gdzie zbierałem informacje do przeanalizowania. Przez to nie zobaczyłem jeszcze dużej części miasta.

46-latek zapewnił, że jego celem nie jest działanie na pokaz, którym może być całkowita zmiana trzonu zespołu. Szkoleniowiec zamierza dokonać rotacji, ale nie planuje rewolucji kadrowej:

– Dwa dni przed meczem nie miałem w głowie całego składu. Większa część pomysłów zdążyła jednak dojrzeć w mojej głowie. Nie jest tak, że u nowego trenera będzie grać jedenastu nowych piłkarzy. Nie będę robić działań na pokaz tylko po to, żeby na siłę pokazać coś nowego. Istotna jest strategia, działanie sensowne i z przekonaniem.

Runjaić jako szkoleniowiec Pogoni Szczecin zadebiutuje w meczu przeciwko Wiśle Kraków. Co ciekawe przeciwko “Wiślakom” debiut na ławce trenerskiej zanotowali także jego poprzednicy – wyżej wspomniany Skorża oraz Kazimierz Moskal. Popularni “Portowcy” nie są faworytami piątkowego spotkania – bukmacher Fortuna na ich wygraną oferuje kurs @ 3.60.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
PRZEZSportowe Fakty
Poprzedni artykułMartin Polacek pozostanie w Zagłębiu Lubin? Kontrakt dobiega końca
Następny artykułPhilippe Mexes definitywnie zakończył piłkarską karierę