Kontrowersyjny arbiter będzie sędziował w Chinach?

0

Zawaliłeś sędziowanie w Lidze Mistrzów? Mają do Ciebie o to pretensje? Oskarżają o sprzyjanie jednej ze stron? Nic się nie martw. Chińczycy nie zostawią Cię w potrzebie. Państwo Środka to miejsce gdzie w ostatnim czasie inwestuje się ogromne pieniądze w piłkę nożną. Gigantyczne kwoty transferowe płacone za zawodników, znani trenerzy na ławkach drużyn tamtejszej Super League. Postanowiono, że do kompletu potrzeba jeszcze sędziów o znanych nazwiskach. Pierwszym kandydatem stał się dość niespodziewanie Cuneyt Cakir.

Jak podają media, Chińczycy zaoferowali astronomiczne pieniądze dla topowego tureckiego arbitra. Cuneyt Cakir, wciąż uważany za jednego z najlepszych sędziów na świecie, podobno bardzo pozytywnie zareagował na ofertę z Azji. Jasne jest to, że zbliża się do emerytury, a wyjazd do Azji byłby wspaniałą okazją do podreperowania domowego budżetu, a może inaczej, okazją do zdobycia obrzydliwie dużej kasy, w porównaniu z resztą kolegów po fachu.  W ciągu ostatnich kilku lat Chiny mogą pochwalić się jednymi z największych wydatków na piłkę nożną. Za kosmicznymi pod względem kwot transferami zawodników poszły również wydatki na trenerów i to nie koniecznie fachowców przez wielkie F, ale osoby z wiele mówiącymi kibicom nazwiskami. Pracę w tamtejszej najwyższej klasie rozgrywkowej znaleźli między innymi Fabio Cannavaro, Paulo Bento, Manuel Pellegrini, Paulo Sousa, Gregorio Manzano czy Bernd Schuster. Teraz kolej na sędziów. Cuneyt Cakir nie był jedynym kandydatem. Chińczycy szukali sędziów, którzy w swojej karierze byli rozjemcami w spotkaniach rangi mistrzostw świata.  Jednak inne kandydatury odrzucili sami Azjaci, albo ich propozycja spotkała się z odmową. Wiele zatem wskazuje na to, że 42-letni Turek ma być pionierem na tamtejszej ziemi, a za nim mają przyjść kolejni arbitrzy.

Cakir, foto: fifa.com

Pierwszy przypadek w międzynarodowych transferach sędziów miał miejsce w lutym 2017 roku, kiedy to jeden z najbardziej rozpoznawanych arbitrów na świecie, Mark Clattenburg podpisał kontrakt ze związkiem piłki nożnej w Arabii Saudyjskiej.

A już w najbliższą sobotę Cuneyt Cakir poprowadzi swój kolejny mecz w tureckiej Super Lidze. Alanyaspor będzie podejmować Osmanlıspor. W starciu 13. z 16. ekipą ligi nie ma zdecydowanego faworyta. LVBet za wygraną gospodarzy proponuje kurs: 2.00. Odrobinę więcej można zarobić stawiając na wygraną broniących się przed spadkiem gości: 3.40.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł

Poprzedni artykuł#AleTypiara – Brighton vs Manchester United
Następny artykułSteven Gerrard został trenerem wielkiego klubu!