Koniec z “nurkowaniem” w Premier League

0
nurek

Już w najbliższy piątek ruszają uważane za jedne z najlepszych na świecie – rozgrywki Premier League. W nadchodzącym sezonie zawodników czeka jedna, bardzo ważna zmiana. Władze ligi robią wszystko, aby rozgrywki z roku na rok były przede wszystkim atrakcyjne dla kibiców na całym globie, ale również wiarygodne, uczciwe, z minimalną iością błędów sędziowskich. 

Już zapowiedziano, że wraz z rozpoczęciem sezonu 2018/19 będzie wprowadzony VAR. Jednak jeszcze inna zmiana została zaakceptowana na nadchodzące rozgrywki. Postanowiono wydać walkę tak zwanym “nurkom” czyli po prostu oszustom, którzy wymuszają przede wszystkim rzuty karne.

Każdy gracz, któremu zostanie udowodnione oszustwo zostanie ukarany zawieszeniem. Objęte tym przepisem mają być zachowania prowadzące do rzutów karnych, powodujące bezpośrednie wykluczenie z gry, za czerwoną kartkę lub pośrednie – za drugą żółtą kartkę. Uwzględniane będą tylko i wyłącznie postawy, które nie zostały zauważone przez arbitra głównego spotkania. Jeśli zawodnik dostanie na przykład żółty kartonik za symulowanie, to jego przypadek nie będzie już rozpatrywany przez komisję.

O winie orzekać będzie specjalnie wybrane trzynastoosobowe grono, złożone z byłych: zawodników,  menadżerów i  sędziów.

Byli gracze i menadżerowie:

Nigel Adkins – były opiekun Southampton i Reading
Rachel Brown-Finnis –  eks-reprezentant Anglii i ekspert kanału piątego radia BBC
Terry Butcher – były obrońca reprezentacji Anglii i Ipswich Town
Lee Dixon – eks-reprezentant Anglii i Arsenalu – obrońca
Alex McLeish – były gracz Aberdeen i trener reprezentacji Szkocji
Danny Murphy – eks-reprezentant Anglii i Liverpoolu
Chris Powell – były menadżer Charltonu i Huddersfield
Trevor Sinclair – eks-skrzydłowy West Ham United i reprezentacji Anglii

Byli sędziowie:

Keren Barratt
Steve Dunn
Mike Mullarkey
Alan Wiley
Eddie Wolstenhome

Zdaniem wielu menadżerów w Premier League, dzięki tym działaniom w niedługim czasie zostanie wyrugowane zjawisko “nurkowania”.

Szkocja dała przykład

Anglicy nie są pionierami w tej sprawie. Już w 2011 roku Szkoci w swoich rozgrywkach wprowadzili surowe kary dla boiskowych oszustów. Pierwszym zawieszonym był Sone Aluko, skrzydłowy Glasgow Rangers. W grudniu 2011 roku “wywalczył” karnego w starciu z Dunfermline.

Za powyższe wymuszenie rzutu karnego, Alex Schalk z Ross Country został ukarany dwumeczowym zawieszeniem.

Ciekawi jesteśmy kto przejdzie do niechlubnej historii Premier League i zostanie pierwszym zawieszonym zawodnikiem za tak zwane “padolino”.

 

Poprzedni artykułWilliam Carvalho na celowniku West Hamu
Następny artykułPoważna kontuzja stopera Legii! Do gry wróci za trzy miesiące