Koniec sezonu dla Jarosława Fojuta

0

Fatalnymi wieściami w sprawie Jarosława Fojuta podzieliła się oficjalna strona Pogoni Szczecin. Za sprawą komunikatu poinformowano, że doświadczony obrońca nie pojawi się już na boisku w tym sezonie. Jest to pokłosie kontuzji, której nabawił się w meczu ostatniej kolejki LOTTO Ekstraklasy. W niej Pogoń Szczecin mierzyła się z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Jarosław Fojut przedwcześnie zakończył mecz 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Pogoń Szczecin na wyjeździe wygrała z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 4:2. Początkowo wydawało się, że defensor nabawił się niegroźnego urazu, bowiem nie chciał opuszczać boiska, ale ostatecznie zastąpił go Sebastian Rudol.

Tymczasem badania, które przeprowadzono już w Szczecinie, wykazały poważną kontuzję. Fojut zerwał więzadła krzyżowe, co oznacza, że nie tylko nie zaprezentuje się na boisku w tym sezonie, ale także straci początek następnej kampanii.

Włodarze Pogoni Szczecin o kontuzji kluczowego zawodnika poinformowali za sprawą oficjalnego komunikatu. Oto jego treść:

– Jarosław Fojut zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i w czwartek zostanie poddany operacji, którą przeprowadzi doktor Bartosz Paprota. Kontuzji doznał pod koniec meczu z Bruk-Betem Termaliką, choć bezpośrednio po spotkaniu w Niecieczy nic na to nie wskazywało. Badania przeprowadzone w Szczecinie wykazały jednak groźny uraz.

Fojut w tym sezonie zagrał w 17 meczach LOTTO Ekstraklasy. Teraz Pogoń Szczecin w walce o utrzymanie będzie musiała sobie radzić bez 30-latka. Podopieczni Kosty Runjaicia następny mecz rozegrają po przerwie reprezentacyjnej – 2 kwietnia. “Portowcy” na własnym stadionie zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Bukmacher Fortuna na wygraną gospodarzy oferuje kurs @ 1.82.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułMemphis Depay odbudował się w Olympique Lyon
Następny artykułBartosz Bereszyński nie zagra przeciwko Nigerii