Komisja Ligi nałożyła karę na trenerów Górnika Zabrze

0
Marcin Brosz

Górnik Zabrze już w piątek rozegra kolejny mecz ligowy. Rywalem beniaminka będzie Wisła Płock. Na ławce trenerskiej zabraknie trenera Marcina Brosza i jego asystenta Marka Kasprzyka, którzy zostali ukarani przez Komisję Ligi.

Marcin Brosz nie utrzymał nerwów na wodzy w końcowych minutach meczu 6. kolejki pomiędzy Górnikiem Zabrze i Cracovią. 14-krotni mistrzowie Polski prowadzili 3:1, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem. Cracovia odrobiła straty po dwóch rzutach karnych. Decyzje sędziego Pawła Raczkowskiego mocno rozwścieczyły Marcina Brosza, który nie dopatrzył się przewinień swoich podopiecznych w polu karnym.

Odesłani na trybuny

Arbiter ukarał szkoleniowca Górnika czerwoną kartką i odesłał go na trybuny. Taki sam los spotkał Marka Kasprzyka, który pełni funkcję asystenta pierwszego trenera. Ostatnie zdanie w tym sporze należało jednak do Komisji Ligi.

Kara nie jest może surowa, ale na pewno utrudni życie Broszowi i jego współpracownikom. W piątkowym starciu z Wisłą Płock najważniejsze miejsce na ławce trenerskiej zajmie Wojciech Matuszek, na co dzień zajmujący się trenowaniem bramkarzy. Marcin Brosz powróci na ławkę trenerską w kolejnym spotkaniu, natomiast Kasprzyka Komisja Ligi ukarała dwumeczową dyskwalifikacją.

Udany początek

Górnik po sześciu kolejkach ma na swoim koncie dziewięć punktów. Zgromadzony dorobek pozwala im zajmować szóste miejsce. Do pierwszego w tabeli Zagłębia Lubin podopieczni Marcina Brosza tracą już pięć punktów.

Poprzedni artykułRoberto Carlos skazany na trzy miesiące więzienia
Następny artykułBartosz Szeliga znalazł nowy klub w LOTTO Ekstraklasie