Kolumbijski transfer Ajaxu Amsterdam. Luis Manuel Orejuela podpisał kontrakt

0

Ajax Amsterdam w piątek przedstawił nowego zawodnika. Jest nim piłkarz, który dotychczas występował na kolumbijskich boiskach – Luis Manuel Orejuela.

Ajax Amsterdam jest jednym z klubów, którego skauting sięga nie tylko na Europę, ale także dalekie rejony Ameryki Południowej i Ameryki Północnej. Przykładem tego jest właśnie najnowszy transfer. Najbardziej utytułowany holenderski klub w piątek pochwalił się nowym wzmocnieniem. Kontrakt z Ajaxem podpisał Luis Manuel Orejuela.

21-latek od początku przygody z futbolem jest związany z klubem Deportivo Cali. Młodzieżowy reprezentant Kolumbii od kilku lat rywalizuje w seniorskiej piłce i w tym czasie zanotował około 80 występów w rodzimym klubie. Orejuela najlepiej czuje się na prawej obronie, ale potrafi grać także na skrzydle.

Ajax Amsterdam na konto poprzedniego klubu Orejueli, czyli Deportivo Cali, przelał kwotę 3,65 milionów euro. Tymczasem Kolumbijczyk złożył podpis pod pięcioletnim kontraktem, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

Orejuela podczas pierwszego wywiadu udzielonego oficjalnej telewizji klubowej przyznał, że transfer do Europy i gra dla takiego klubu jak Ajax Amsterdam, to dla niego wielkie wyzwanie:

– Dziękuję za danie mi takiej szansy. Zdaję sobie sprawę z tego, jak utytułowanym klubem jest Ajax Amsterdam. W poprzednim klubie, którego byłem wychowankiem, miałem sporo kolegów i grałem w swojej ojczyźnie. Teraz czeka mnie poważne wyzwanie, bowiem będę daleko od Kolumbii i daleko od rodziny.

 

Poprzedni artykułLigue 1: Falstart byłej drużyny Grosickiego
Następny artykułMarco Terrazzino ponownie zawodnikiem Freiburga