Kolejny talent opuści Barcelonę. Eric Garcia przeszedł do Manchesteru City

0

FC Barcelona ma coraz większy problem z zachęceniem swoich wychowanków do kontynuowania kariery w Katalonii. Inną drogę wybrał właśnie 16-letni Eric Garcia, który przeniesie się do Manchesteru City.

“Duma Katalonii” od zawsze była zespołem, w którym dużą część pierwszej drużyny stanowili wychowankowie. Tymczasem z każdym kolejnym rokiem wartość ta zanika i coraz mniej wychowanków przebija się do kadry FC Barcelona. To powoduje, że młodzi zawodnicy decydują się szukać nowych klubów. Kilka dni temu Mateu Morey zamienił Barcelonę na Bayern Monachium. Teraz jego tropem poszedł Eric Garcia, który swoją karierę będzie kontynuować na Wyspach, a dokładnie w Manchesterze City.

16-letni zawodnik uchodzi za jeden z największych talentów, który w ostatnich latach wyszedł ze szkółki FC Barcelona. O transferze zawodnika, którego agentem jest były wybitny piłkarz, Carles Puyol, spekulowano od dłuższego czasu. Garcia do Manchesteru City ma przejść za około dwa miliony euro. Hiszpan w pierwszym sezonie ma reprezentować barwy drużyny do lat 18.

O transferze zdolnego Garcii wypowiedział się trener “The Citizens”, Pep Guardiola:

– Niestety, nie miałem okazji zobaczyć go w akcji, ale raporty naszych skautów były bardzo pozytywne. Mówili mi o nim w samych superlatywach, dlatego gdy pojawiła się okazja do jego pozyskania, to z niej skorzystaliśmy. Eric również chciał wykonać kolejny krok i postanowiliśmy dać mu szansę.

Czy kolejny młody piłkarz rozpocznie więc wielką karierę poza Katalonią, a Barcelona odkupi go po kilku latach za spore pieniądze? Z pewnością nie można tego wykluczyć.

Poprzedni artykułReprezentacja Polski zagra z Hiszpanią?
Następny artykułManchester United inwestuje w młodzież