Kolejny znany piłkarz w MLS. Carlos Vela zawodnikiem Los Angeles FC

0

Potwierdziły się spekulację na temat tego, że Carlos Vela zdecyduje się na zmianę otoczenia i przeniesie się do Stanów Zjednoczonych. W piątek poinformowano o tym, że klubu Los Angeles FC.

Trend przenosin zawodników z europejskich klubów do Stanów Zjednoczonych pojawił się kilka lat temu, a kierunek ten wciąż jest popularny. Potwierdza to Carlos Vela, który pomimo tego, że nadal mógłby z powodzeniem rywalizować na Starym Kontynencie, zdecydował się na spróbowanie sił w MLS. Reprezentant Meksyku podpisał kontrakt z nowo powstałym Los Angeles FC.

Pierwszy, historyczny sezon, w którym Los Angeles FC weźmie udział rozpocznie się w marcu 2018 roku. Vela jest pierwszym zawodnikiem, który przyszedł do tego zespołu na zasadzie tzw. kontraktu gwiazdorskiego. Meksykanin obecnie występujący w Realu Sociedad do Stanów Zjednoczonych przeniesie się pierwszego stycznia 2018 roku.

28-letni napastnik przyznał, że jest szczęśliwy, że będzie jedną z gwiazd tego zespołu:

– To dla mnie niezwykłe, że będę pierwszym zawodnikiem na kontrakcie gwiazdorskim w historii Los Angeles FC. Czuję się naprawdę wyróżniony, że mogę tutaj być i rozpocząć nową przygodę w moim życiu, która będzie się wiązała z graniem w Los Angeles.

Vela ma za sobą bardzo udany sezon. Reprezentant Meksyku we wszystkich rozgrywkach zanotował 39 występów, w których strzelił dziesięć bramek oraz zaliczył pięć asyst.

Poprzedni artykułMarco Terrazzino ponownie zawodnikiem Freiburga
Następny artykułAdrian Mierzejewski piłkarzem mistrza Australii