Klopp – Liverpool musi poprawić defensywę

0
Jurgen Klopp

Jurgen Klopp wypowiedział się na temat gry i przyszłości jego zespołu po finale turnieju Asia Trophy.

W pierwszym spotkaniu “The Reds” wygrali z Crystal Palace (2:0), a w finale pokonali Leicester (2:1). Bramki dla zespołu z Anfield Road zdobywali Coutinho, Salah, Origi i Solanke. Jurgen Klopp był zadowolony z ofensywnych poczynań drużyny, ale według niego gra w destrukcji wymaga jeszcze poprawy.

– Zagraliśmy dwa mecze i oba wygraliśmy, to oczywiście świetny wynik. Widać było jednak, że nie graliśmy jeszcze na 100% naszych możliwości, że wciąż potrzebujemy sporo treningów nad przygotowaniem fizycznym. Myślę, że przy straconej bramce z Leicester mogliśmy zachować się znacznie lepiej, mieliśmy kilka szans na zatrzymanie tej akcji. Po stracie bramki podnieśliśmy się i wygraliśmy ten mecz, to bardzo ważne. Nasza gra podobała mi się, ale niektóre zachowania w defensywie będziemy musieli poprawić. Wiem, że to mecze kontrolne i dużo się jeszcze zmieni, ale nie jestem w pełni zadowolony z drużyny. 

Coutinho odejdzie?

Klopp zapytany o zainteresowanie Barcelony Coutinho unikał konkretnej odpowiedzi. “Duma Katalonii” złożyła podobno ofertę za Brazylijczyka, ale menedżer Liverpoolu nie wyglądał na przejętego sytuacją:

– Jego zaangażowanie i przywiązanie do Liverpoolu to coś, co do czego nikt nie może mieć wątpliwości. Nie wiem dlaczego jestem pytany o Coutinho i czemu on miałby coś udowadniać. To fantastyczny piłkarz i facet. Jeżeli chodzi o dzisiejszy mecz to miał on kilka świetnych momentów w ofensywie, ale brakowało stabilizacji w defensywie.

Czas na dalszą pracę

Niemiecki trener wypowiedział się też na temat najbliższej przyszłości jego zespołu:

– Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy turniej i przeżyliśmy kilka momentów, które uczynią nas silniejszymi. Druga faza naszej pracy zacznie się w Niemczech. Musimy być gotowi na start Premier League. Okres przygotowawczy trzeba bardzo ciężko przepracować, by móc w sierpniu dobrze rozpocząć sezon ligowy. Do tej pory wszystko jest dobrze, ale musimy się jeszcze trochę poprawić. To jednak nic dziwnego, mamy na to jeszcze czas.

Poprzedni artykułClaudio Ranieri – Obiecuję Nantes to samo, co obiecałem w Leicester
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Tetteh pomógł Wiśle, pięknie trafienie Furmana