Kim jest nowy nabytek Arsenalu Konstantinos Mavropanos?

0

Arsenal Londyn dokonał już pierwszego transferu w zimowym okienku. Nowym nabytkiem popularnych “Kanonierów” został Konstantinos Mavropanos, wcześniej zawodnik PAS Giannina. Kim właściwie jest ten młody środkowy obrońca?

Konstantinos Mavropanos został nowym zawodnikiem Arsenalu Londyn, ale to nie jedyny zaszczyt, który go spotkał. Jest on także pierwszym transferem tego klubu, który został dokonany za czasów pracy Svena Mislintata, nowego skauta “Kanonierów”, który wcześniej był łowcą talentów w Borussii Dortmund.

Jak dobry jest młodzieżowy reprezentant Grecji do lat 21? Jakie są jego mocne i słabe strony? Na te pytania na łamach Sky Sports odpowiedział jeden z greckich dziennikarzy, który dobrze zna tego zawodnika.

Jak Mavropanos jest oceniany w Grecji?

Ten zawodnik w Grecji jest bardzo ceniony, mówi się o nim, jako o świetnym środkowym obrońcy, który posiada ogromny potencjał. Uważa się go nawet za jeden z największych talentów w tym kraju. 20-latek ma za sobą świetny sezon w PAS Giannina – wprawdzie to mały regionalny klub, to zawodnik zdołał potwierdzić swoją jakość.

W tym sezonie zaliczał się on do grona najlepszych obrońców greckiej ligi – o jego usługi zabiegał Olympiakos Pireus oraz AEK Ateny – jednak, gdy zgłosił się po niego Arsenal Londyn, to zostawił te kluby daleko z tyłu.

Czy to niespodzianka, że tak wielki klub się po niego zgłosił?

Mavropanos ma za sobą świetny okres, ale chyba nikt się nie spodziewał, że poskutkuje to transferem do Arsenalu Londyn. Pamiętajmy, że to zawodnik, który jak dotychczas zanotował zaledwie dwa występy w młodzieżowej reprezentacji.

Porównuje się go do Panagiotisa Retsosa, który rok temu przeniósł się do Bayeru Leverkusen. W tym, że on w momencie transferu był na celowniku wielu klubów, a także miał doświadczenie z seniorskiej reprezentacji. Tymczasem o zainteresowaniu Mavropanosa usłyszeliśmy kilka tygodni temu. Tak więc podsumowując, decyzja Arsenalu Londyn o jego pozyskaniu, jest bez wątpienia zaskoczeniem.

Jakie są jego mocne i słabe strony?

Bezapelacyjnie jego atuty to umiejętność odnalezienia się w dynamicznej grze, walka o piłkę i pojedynki powietrzne. Jego warunki fizyczne – 194 centymetry wzrostu – bez wątpienia powinny mu pomóc w Anglii. Ma on także smykałkę do strzelania bramek.

Ogólnie rzecz biorąc, patrząc na technikę, to nie można powiedzieć, że jest on złym graczem. 20-latek będzie musiał popracować nad przyjęciem piłki i szybkim wprowadzeniem jej do gry. Najważniejsze zadanie, jakie przed nim stoi, to zaadaptowanie się w Premier League – jest to zdecydowanie lepsza i szybsza liga niż grecka Super League. Szybkość gry będzie ogromną zmianą, szczególnie biorąc pod uwagę jego brak doświadczenia.

Jak dobry może się stać?

Wydaje się, że Mavropanos posiada cechy fizyczne i mentalne, które pozwolą mu na bycie dobrym zawodnikiem. Nie wiadomo jednak, czy uda mu się osiągnąć poziom Premier League i Arsenalu Londyn.

Nie widać powodów, aby nie mógł dorównać poziomu Sokratisa z Borussii Dortmund czy Kostasa Manolasa z AS Roma – na razie na pewno brakuje mu doświadczenia. Na ten moment gra w pierwszym zespole “Kanonierów” to raczej wyłącznie marzenie, ale jeśli dobrze pokaże się na wypożyczeniu, to za kilkanaście miesięcy może powalczyć o miejsce w pierwszym składzie.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

PRZEZSky Sports
Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 299
Następny artykułPuchar Króla – Barcelona na remis, Real wygrywa