Łukasz Zwoliński wykluczony z gry na 3-4 tygodnie

0

Zawodnik pierwszego składu Pogoni Szczecin, Łukasz Zwoliński, w meczu trzeciej kolejki LOTTO Ekstraklasy nabawił się kontuzji, która wykluczy go z gry na przynajmniej kilka tygodni.

Dla Łukasza Zwolińskiego mecz trzeciej kolejki LOTTO Ekstraklasy był szczególnym wydarzeniem, obchodził bowiem jubileusz. Zawodnik Pogoni Szczecin w starciu przeciwko Jagiellonii Białystok po raz 100. wybiegł na boisko w rozgrywkach na najwyższym szczeblu w naszym kraju. Piłkarz nie będzie wspominać tego spotkania jednak najlepiej. Z powodu kontuzji jego udział w tym meczu zakończył się już po 15. minutach.

W poniedziałek napastnik Pogoni Szczecin przeszedł badania, które wykazały, że piłkarz ma poważne problemy z mięśniem uda. Fizjoterapeuta klubu ze Szczecina, Dariusz Dalke,  przyznał, że Zwolińskiego czeka kilka tygodni przerwy od gry:

– Łukasz przeszedł między innymi badanie USG. Jeszcze we wtorek czekał go mały zabieg. Przerwa w takim przypadku może potrwać od 3 do 4 tygodni.

Zwoliński jak dotychczas w niedawno rozpoczętej edycji LOTTO Ekstraklasy wystąpił we wszystkich trzech meczach (Pogoń po trzech kolejkach z trzema punktami na koncie zajmuje 12. miejsce w tabeli), ale nie zdołał się wpisać na listę strzelców. 24-latek w tym sezonie będzie chciał pobić zeszłoroczny wynik. Środkowy napastnik w poprzedniej kampanii bez wątpienia zawodził. Potwierdza to jego bilans. Zwoliński rozegrał 33 mecze i zaledwie jeden zdobyty gol.

Poprzedni artykułJakub Serafin na rok w FK Haugesund
Następny artykułFreddy Adu nie zagra w Sandecji Nowy Sącz