Kamil Grosicki – Trochę wymusiłem tę opaskę

0
Kamil Grosicki

Jeden z bohaterów meczu z Koreą Południową, Kamil Grosicki, nie ukrywał, że takie spotkania dają mu energię do ciężkiej pracy.

Reprezentacja Polski wygrała z Koreą Południową 3:2, a duży udział przy tym miał Kamil Grosicki, który zdobył bramkę i zanotował asystę przy trafieniu Roberta Lewandowskiego. Wtorkowy mecz będzie dla 29-latka szczególny jednak nie tylko z tego względu:

– Cieszę się, że wygraliśmy mecz i miałem w tym udział. To da mi power do ciężkiej pracy. Opaskę kapitana trochę wymusiłem. Zobaczyłem, że Kamil Glik schodzi z boiska, a na murawie nie ma doświadczonych graczy. To dla mnie zaszczyt, że mogłem prowadzić tę drużynę przez pół godziny. Opaskę zachowam na pamiątkę, taka chwila zapewne się nie powtórzy.

“TurboGrosik” ocenił też występ Piotra Zielińskiego, który w doliczonym czasie gry przepięknym strzałem zapewnił naszej reprezentacji zwycięstwo:

– Piotrek pokazał, że jest świetnym piłkarzem, który w trudnych momentach bierze grę na siebie. To w jaki sposób zdobył bramkę udowadnia, jak wielkim jest zawodnikiem.

Skrzydłowy Hull był zadowolony z tego, że drużyna podniosła się po stracie dwóch bramek, ale zaznaczał, że na mundialu takie przestoje nie mogą mieć miejsca. Reprezentacja Polski nie jest jeszcze w najwyższej formie, a przed mundialem podopiecznych Adama Nawałki czeka ciężka praca:

– Błędy się zdarzają i to normalne, ale ważne, że potrafimy się po nich podnieść. Tak było z Czarnogórą, to samo zrobiliśmy przeciwko Korei Południowej. Takie błędy nie mogą nam się jednak zdarzyć podczas mistrzostw świata, musimy to wyeliminować. Jeżeli przytrafi nam się to na mundialu, to nas nie ma. Nie jesteśmy jeszcze w najwyższej dyspozycji, nie potrafmy przez 90 minut utrzymywać jednego tempa gry. Nasza forma urośnie, będziemy ciężko pracować w Arłamowie i Juracie.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułAdam Nawałka – W naszej grze było kilka słabych ogniw
Następny artykułRomanczuk – Najważniejsze, że pokazaliśmy charakter