Kamil Glik doceniony przez francuskich dziennikarzy

0
Kamil Glik

Kamil Glik już po raz drugi w obecnym sezonie znalazł się w jedenastce kolejki ,,L'Equipe”. Jego AS Monaco po trzech kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów. W piątek mistrzowie Francji pokonali na wyjeździe 1:0 FC Metz.

Choć gola na wagę trzech punktów dla AS Monaco strzelił Radamel Falcao, to francuscy dziennikarze postanowili docenić tylko polskiego obrońcę. Kamil Glik znalazł się wcześniej w najlepszej jedenastce pierwszej kolejki Ligue 1. Wówczas podopieczni Leonardo Jardima pokonali 3:2 FC Toulouse, a nasz reprezenant strzelił jedną z bramek.

Glik otrzymał od dziennikarzy ,,L'Equipe” siódemkę w dziesięciostopniowej, co oznacza, że rozegrał ,,dobry mecz”. Najwięcej przedstawicieli w najlepszej jedenastce ma Girondins Bordeaux. ,,Żyrondyści” zremisowali na wyjeździe 3:3 z Olympique Lyon, odrabiając dwubramkową stratę w pięciu ostatnich minutach starcia. Strzelanie w tym meczu rozpoczął Nabil Fekir, który popisał się przepięknym uderzeniem z połowy boiska. Gwiazda Olympique również została doceniona przez dziennikarzy z Francji.

Neymar liderem

W jedenastce kolejki nie mogło zabraknąć Neymara i Adriena Rabiota, którzy poprowadzili PSG do okazałego zwycięstwa 6:2 nad FC Toulouse. Brazylijczyk może się poszczycić na razie stuprocentową skutecznością, ponieważ został też doceniony za swój pierwszy występ w barwach PSG, który przypadł na drugą kolejkę sezonu. Neymar ma dotąd najwyższą średnią ocen ze wszystkich piłkarzy w lidze francuskiej. Tuż za jego plecami znajduje się wspomniany wcześniej Nabil Fekir. Z kolei wśród obrońców równych sobie nie ma Kamil Glik.